SAĞLIK

KOVİD-19 HASTALARI YAŞADIKLARINI ANLATIYOR -
KOVİD-19 HASTALARI YAŞADIKLARINI ANLATIYOR - "Nefesim kesilecek mi?" diye panikle geçen süreci sağlıkla atlattı

- Koronavirüsü yenen Perşembe Belediye Başkanı Mustafa Sayim Tandoğan:- "Kovid-19 psikolojik olarak çok etkiliyor. Beni de çok etkiledi çünkü bu hastalığa yakalandığında önünü göremiyorsun ve nelerle karşılaşacağını da bilemiyorsun. Dolayısıyla hastalık ilk önce sizi psikolojik olarak yıpratıyor. Bu hastalığın psikolojik boyutu bende bir hayli tahribat bıraktı diyebilirim"- "Acaba 'nefesimiz daralacak mı, nefesim kesilecek mi?' diye panik yapıyorsunuz ancak çok şükür hocalarımızın sayesinde ve arkadaşlarımın telefondan verdiği moralle bu süreci atlattık"

Kovid-19'la maske, sosyal mesafe ve hijyen üçlüsüyle mücadele uyarısı
Kovid-19'la maske, sosyal mesafe ve hijyen üçlüsüyle mücadele uyarısı
Salgın döneminde kuruyan ciltler için düzenli nemlendirici kullanılması önerisi
Salgın döneminde kuruyan ciltler için düzenli nemlendirici kullanılması önerisi
Uzmanından tedbirsiz denize ve havuza girmeyin uyarısı
Uzmanından tedbirsiz denize ve havuza girmeyin uyarısı
"Kovid-19'la mücadelede başarının pekişmesi için tedbirlere uyum bekliyoruz"

- Prof. Dr. Faruk Aydın: - "Pandemi henüz dünyadan ve ülkemizden gitmiş değil. Doğrudan kullanılabilecek ilacı ve aşısı da hala yok. Aldığımız önlemler sayesinde mücadelede başarılı olduk. O nedenle bundan sonra da önlemlere uyulması büyük önem taşıyor"- "Cumhurbaşkanı, Sağlık Bakanı, rahatlama sağlanırken tedbirlere uyulması koşuluyla olduğunu her defasında söylüyorlar. Toplumu doğru yönlendirmelerine rağmen uyumda özellikle son dönemde zayıflık görülüyor. İnşallah bu uyum sorununun bize negatif dönüşü olmaz"

"Plasenta akreata" tanısı konulan anne ve bebeği erken müdahaleyle hayata tutundu

- Trabzon'da, bebeğin eşi olarak adlandırılan plasentanın rahim duvarına yapışması üzerine hayatları tehlikeye giren anne ve bebeği başarılı bir ameliyatla kurtarıldı - Doç. Dr. Yeşim Bayoğlu Tekin:- "Eğer müdahaleyi zamanında yapmasak anne ölecekti. Biz hatta ameliyata başladığımızda iç kanamanın yavaş yavaş başladığını gördük. Dokulara dokununca zaten kanamaya başlamıştı"

Kök hücre tedavisi minik Resul Hamza'ya
Kök hücre tedavisi minik Resul Hamza'ya "umut" olacak