Meral Akşener’den Necattin Demirtaş’a Nepotizm Göndermesi

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Fatih Altaylı’nın sunduğu Teke Tek programına katıldı. Yayında Altaylı’nın sorularını yanıtlayan Akşener, “Nepotizm’den aile boyu nefret ederiz” ifadesini kullandı. Akşener’in bu söylemi akıllara İyi Partili İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş’ın kayınbiraderi Lütfi Çoşkun başta olmak üzere akrabalarını belediye doldurmasını getirdi.

Meral Akşener’den Necattin Demirtaş’a Nepotizm Göndermesi

İyi Partili İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, akrabalarını İlkadım Belediyesi’nde işe aldığı için tepkilerin odağı haline gelmişti. Son olarak Başkan Demirtaş’ın eşinin kardeşini Başkan Yardımcısı olarak yanına alan Demirtaş, nepotizm yapmakla suçlanmıştı.

İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in dün katıldığı programda nepotizmden nefret ederim açıklaması ile Başkan Demirtaş tekrar gündeme geldi.

NEPOTİZM'DEN NEFRET EDERİM
İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Fatih Altaylı’nın sunduğu Teke Tek programında "27 yıldır politika yapıyorum" diyen Akşener "Eşimin küçük işletmesi var, bize bakıyor. Hiç kapatmadı. Ne eşimin, ne oğlumun, ne yeğenlerimin belediyelerle en küçük iş ve alışveriş, para ilişkisi söz konusu yoktur. Nepotizmden aile boyu nefret ederiz. Olduğu gün ben politikayı bırakırım. Pek çok şey yaşadım ama parayla hiç ilişkilendirilmedim ben. Ahlaki olarak doğru bulmam." dedi.

Kaynak: Gerçek Taraf

Başkan Necattin Demirtaş'ın Nepotizm haberini okumak için tıklayın

Güncelleme Tarihi: 28 Eylül 2022, 14:56

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

YORUMLAR
Secmen
Secmen - 2 ay Önce

Necattin demirtaş eşinin tarafını ve birinci derece kendi akrabalarını belediye doldurmak için başkan olmuş. 2013 yılında onlarca kendi yakını eşinin yakını memur yaptı. Adam sanki belediye yakınlarını memur yapmak içi başkan olmuş.

Ayşe akyol
Ayşe akyol - 2 ay Önce

Kendi akrabalarindan halka sıra gelmiyor ki

Canikli kadir
Canikli kadir - 2 ay Önce

Başkana ve onunda üzerindeki amirine sorsanız cevabı hazır .
_işe alınıp bşk. Yardımcısı yapılan kaybı oldukça yetenekli ve liyakat sahibi o yüzden kamu yararı gözetilmiştir.))))

Ilkadim seçmen
Ilkadim seçmen - 2 ay Önce

Demirtaş sakin birinci derecedeki akraba çocukları memur yapmak ! Belediyeye doldurmak için başkan olmuş. Dürüst başkan hizmete para yok. 70 memure maaş ödemeye para var. Meclis üyelerini birinci derecede yakınları. Parti il başkanlarının hanımlarına çocuklarına pazarlık usulü memur kadrosu. Dürüst başkan. Belediye neler oluyor neler. Hepsini biliyor. Söz çıkarmıyor. Görmedim duymadım geç. Böyle iyi başkan.

Analizci
Analizci - 2 ay Önce

MHP meclis üyeleri her halde demirtaş 2024 aday olursa yenide demirtaş çalışırlar. Demirtaş destek verecekler görünüyor. MHP il ve ilçe yöneticisi kişiler belediye seçimlerinde ılkadimda necattin demirtaş açık açık çalıştılar. Gizleniyor . Siz kendi menfaatlariniza çalışmışsınız. Sözleşmeli Memur kontenjanı elmanızdan belli. mhp il başkanı 4 kontenjan almış demirtas dan .

Bilgi
Bilgi - 2 ay Önce

Ilkadim belediyesinde cumhur ittifakı bitmiştir diye MHP meclis üyesi kim. Bunu neye dayanarak söyledi.

Esnaf
Esnaf - 1 ay Önce

Sayın okan bey . Ilkadim belediyesi sözleşmeli memur alımında. Medikal işi yapan iş sahibi olan 50 yaşındaki insanın listeye yazıldığını biliyormusunuz. Bu nasıl iş. Bu kişini özelliği ne . Riyakati ne. Necatin demirtaş ne yapıyor. Haber yapın okan