Nepotizmin Zirvesi, Necattin Demirtaş

İyi Partili İlkadım Belediyesi Başkanı Necattin Demirtaş’ın başkan danışmanları ve eşi Lütfiye Demirtaş’ın kardeşi Lütfü Çoşkun’u, başkan yardımcısı olarak ataması ulusal gündeme de taşındı.

Samsun İlkadım Belediyesi Başkanı Necattin Demirtaş, yerel seçimlerin üzerinden geçen 19 ay boyunca icraat yapmadığı için eleştirilirken, bir yandan da başkanın işe aldığı danışmanları ve başkan yardımcısı gündem oldu.

ÖNCE İŞE ALMADIM DEDİ, SONRA İTİRAF ETTİ
Başkan Demirtaş, işe aldığı 5 danışman için işe kimseyi almadım açıklaması yapmıştı.
Daha sonra danışmanlarda belediye hizmet binasında kendine ait odaların fotoğraflarını sosyal medyada paylaşınca, Demirtaş, danışman aldığını itiraf etmişti.

KARDEŞİNİ BAŞKAN YARDIMCISI YAPTI
Başkan Necattin Demirtaş’ın eşi Lütfiye Demirtaş’ın kardeşi Lütfü Çoşkun, başkan yardımcısı olarak işe alındı. Demirtaş, Lütfü Çoşkun’a 6 müdürlüğün yönetimini verdi.

ULUSAL BASINA ÇIKTI
Başkan Necattin Demirtaş’a yerelde eleştireler sürerken işe alımlar, ulusal basına da yansıdı. TGRT Haber’de, Başkan Necattin Demirtaş için ‘Nepotizmin Zirvesi’ ifadesi kullanıldı.

Kaynak: Gerçek Taraf

Güncelleme Tarihi: 23 Ekim 2020, 12:02
YORUM EKLE
YORUMLAR
Emekli belefiyeci
Emekli belefiyeci - 7 ay Önce

Sayın baskan 2009 2014 arasında baskan yardımcısı yaptığı lütfi demirtasin üniversite okuyan oğluna sözleşmeli memur yaptı. Kadri verildi. Dört tane yeğeni sözleşmeden memur yap ti o dönem.

SIRADAKİ HABER