Polislerin önünde bilerek gaz çıkardı, 3 Bin 800 lira ceza yedi

Avusturya'nın Viyana şehrinde bir kişi polislerin önünde kasıtlı olarak gürültülü şekilde gaz çıkardığı için 500 Euro, Türk Lirası olarak 3 Bin 800 Lira para cezasına çarptırıldı. Olay ülke ve Dünya gündeminde şaşkınlık ile karşılandı.

Polislerin önünde bilerek gaz çıkardı, 3 Bin 800 lira ceza yedi

Avusturya’da bir adam polisin yanında ‘kasten ve gürültülü’ bir şekilde gaz çıkardığı için 500 euro para cezasına çarptırıldı. Polis, cezanın gerekçesini ‘gaz çıkarmaktan fazlasıydı’ diyerek savundu.

Gaz çıkarmak her ne kadar sosyal bir tabu olarak görülse de Avusturya'nın başkenti Viyana'da durum para cezasına kadar vardı.

Bir adam polisin önünde kasten ve oldukça gürültülü bir şekilde gaz çıkardığı için ‘kamu ahlakını bozduğu’ gerekçesiyle 500 euro para cezasına çarptırıldı.

Cezayı savunan polis, “Tabii ki hiç kimse yanlışlıkla bir kez 'kaçmasına izin verdiği' için rapor edilmiyor” derken adamın bunu kasten yaptığını öne sürdü.

Adamın oturduğu banktan kalktıktan sonra polislere bakarak gaz çıkardığını belirten polis teşkilatı, şahsın provokatif davrandığını ve polisle işbirliği yapmadığını savundu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER