Japonlar ile Çinliler Arasındaki Fark Nedir?

Bir Çinli ile Japon arasında ki farkı bir bakışta anlamak sizin içinde zor mu geliyor. Yalnız değilsiniz. Sizin gibi bir çok insan Çinli ve Japon bir kişiye ayırt etmekte zorlanıyor. Bu videoda iki farklı ırkı birbirinden nasıl ayırt edeceğimizle alakalı.

Japonlar ile Çinliler Arasındaki Fark Nedir?

Konumuz başlıkdanda anlaşılacağı üzere çinli ve japon ırkını birbirinden nasıl ayırt edeceğimizle alakalı.İlk olarak fiziksel özelliklere değinelim.Aslında Avrupalı ve Amerikalı kişiler Çinli ve Japonların dış görünüşlerinin tamamen aynı olduğunu düşünürler. Ancak asyalılar için durum daha farklı, onlar çekik gözlü birinin japon mu çinli mi yoksa koreli mi olduğunu kolayca ayırt edebiliyorlar. Bakıldığı zaman en büyük fark ten renklerinde olduğu görülmektedir. Genel olarak bakıldığında çinliler japonlardan daha uzundur ve japonlar bakıldığı zaman daha tıknaz ve gürbüz dururlar. Çinlilerin saçları ve kaşları daha seyrektir japonlara göre. Japonların gözleri birbirine daha yakındır.çinlilerin gözleri ise daha çekiktir. Yüz ifadelerine bakıldığı zaman japonlar pozitif,kibirli ve dogmatik dururken çinliler durgun, kibar ve rahat dururlar. Japonlar dik ve sert bir şekilde yürürken çinliler ise rahat ve bazen ayaklarını yere sürüyerek yürürler.

Güncelleme Tarihi: 12 Mart 2020, 10:48
YORUM EKLE
YORUMLAR
Nihal
Nihal - 5 ay Önce

Tabiki fark var ama yinede ayırt etmek çok zor

Hatice kamuran Yılmaz
Hatice kamuran Yılmaz - 2 ay Önce

Hiç olmazsa birkaç resimle örnek verebilirdiniz ayrıca ten rengi diyorsunuz farkının ne olduğunu söylemeden boydan bahs ediyorsunuz

SIRADAKİ HABER