Samsung Google krizi, Samsun Türkiye'ye telefon satışını durdurdu mu?

Güney Kore merkezli teknoloji üreticisi Samsung, Rekabet Kurumu’yla anlaşamayan Google'ın Türkiye'de Android lisansını iptal etmesiyle birlikte Türkiye telefon pazarını yakından ilgilendiren önemli bir karar aldı. Şirkete yakın kaynakların iddiasına göre Samsung, gelecek yıl itibarıyla Türkiye'ye yeni telefon getirmeyecek, telefon sevkiyatını sorun düzelene kadar durduracağı öne sürüldü. Samsunhg bu iddiaların üzerine açıklama yayınladı.

Samsung Google krizi, Samsun Türkiye'ye telefon satışını durdurdu mu?

Samsung'a yakın kaynaklar, şirketin Android lisansının iptal olmasının ardından 16 Aralık itibarıyla Türkiye'ye telefon sevkiyatını durdurma kararı aldığını belirtti. Yani gelecek sene duyurulacak Galaxy S11 ve Galaxy Note 11 serisi dahil yeni telefonlar Türkiye'de 'şimdilik' gelmeyecek.

Samsung'un bu kararı almasının ardında yatan en önemli neden Android lisansının Türkiye'de iptal edilmesi. Bu da Google Play Store dahil tüm Google servislerinin kullanım dışı kalması anlamına geliyor. Samsung'un da bu şartlarda Türkiye'ye yeni telefon getirmemeyi planladığı iddia ediliyor.

Samsung Açıklama Yaptı

Samsung'tan yapılan açıklamada 2020 yılında Samsung Galaxy ürünleri çıkacağını belirtti.

Samsung'tan yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi;

Samsung Electronics olarak faaliyet gösterdiğimiz tüm ülkelerin yasalarına göre ticari faaliyetlerimizi yürütüyoruz. Türkiye’de Rekabet Kurumu’nun Google’ın faaliyetleri ile ilgili aldığı kararı ve bununla ilgili süreçleri yakından takip ediyoruz. 2020’de çıkacak yeni Galaxy ürünleri ile ilgili Türkiye’deki lansman çalışmalarımıza ve planlamalarımıza devam ettiğimizi kamuoyunun bilgisine sunarız.

Rekabet Kurumu tarafından yürütülen süreçle ilgili gelişmelere göre kullanıcılarımızı ve kamuoyunu bilgilendirmeye devam edeceğiz.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner172

banner171