N11 sistemleri çöktü, mağaza girişi yapılmıyor

11 Kasım indirim çıldığında bir çok internet alışveriş sitesi kampanyalar yaparak indirimler düzenledi. İnternet alışveriş sitelerinin öncüsü olarak kabul edilen N11 sitesinin mağaza girişleri yapılamıyor.

N11 sistemleri çöktü, mağaza girişi yapılmıyor

N11 çöktü mü? N11 neden açılmıyor? N11 nasıl alışveriş yapılır? Bu sorular merakla araştırılıyor. Türkiye'de 11.11 Dünya Bekarlar Günü çılgınlığı alışveriş ile sürüyor. Sevgililer Günü'ne karşılık olarak ortaya çıkan, 4 tane 1'in sembolize ettiği 11.11 kısa sürede kapitalist dünyanın bir etkinliği haline geldi. Ali Baba'nın başlattığı alışveriş çılgınlığı her yıl online satış sitelerinin katılımı ile daha da büyüdü. Bu yıl da binlerce online site 11.11 kampanyası düzenledi. O kampanyaya Türkiye'nin dev alışveriş sitelerinden n11 öncülük ediyor. N11 indirimlerinden yararlanmak isteyenler siteye yoğun giriş yapıyor. Birçok kullanıcı erişim sorunu yaşadığını belirtiyor. Peki, N11 çöktü mü? N11 neden açılmıyor? N11 nasıl alışveriş yapılır? İşte detaylar...

N11 MAĞAZA GİRİŞİ ÇÖKTÜ
N11 üzerinden ürün satan binlerce satıcı, mağaza girişi yapamıyor. N11 müşterileri ürünlerini satın aldığı internet sitesi açık durumdayken, N11'de mağazası bulunan satıcılar, mağaza girişi yapamıyor. Yoğunluğun yaşandığı şu saatlerde sistemde sıkıntı görülüyor.

N11 ÇÖKTÜ MÜ?
N11 sitesine an itibarıyla giriş yapılabiliyor. Ancak birçok kullanıcı erişim sorunu yaşadığını belirtiyor. N11 sitesinde yaşanan yoğunluk sisteme erişimi zorlaştırıyor olabilir. Sitede zaman zaman kopmalar yaşansa da genel olarak bir çökme söz konusu değil.

N11 NEDEN AÇILMIYOR?
N11'de erişim sorunu yaşayanların sayfayı kapatarak yeni bir sunucudan bağlanması gerekiyor. Sitede yaşanan erişim sorunu yoğunluktan kaynaklanıyor. Ancak birkaç denemede siteye girmek de mümkün.

N11'DE NASIL ALIŞVERİŞ YAPILIR?
Alışveriş yapacak olan kişiler www.n11.com adresine giriş yapmalı. Girişin ardından kenarda bulunan alanlardan filtreleme gerçekleştirilebilir. Örneğin, saat alacak bir kişi 'Mücevherat ve Saat' alanını seçmeli. Marka tercihleri ve fiyat aralıkları ile de aranan ürünler kolayca bulunabilir. Beğenilen ürünlerin üstüne tıklanılır. 'Sepete ekle' dedikten sonra alışverişe devam edilebilir. Alışverişi tamamlayan kişiler, üst alanda bulunan sepete tıklayarak kredi kartı veya hesap bilgileri ile işlemlerini yapabilir.

N11 KİMİN?
N11.com 2012 yılında ülkemizin önde gelen şirketlerinden Doğuş grubu ve Yabancı SK Grup ortaklığı ile kurulmuş alıcıları ve satıcıları bir araya getiren güvenli bir ticaret platformudur.Aylık Ortalama 85 Milyon ziyaretçi sayısıyla N11.Com ülkemizin en çok ziyaret edilen web siteleri arasında yer almaktadır. Her ay milyonlarca insan alışveriş yapmak için N11.Com sitesini ziyaret etmektedir.

N11 NASIL ÇALIŞIYOR?
Yukarıda belirttiğimiz gibi N11 alıcıları ve satıcıları bir araya getirmek için kurulmuş pazaryerlerinden bir tanesidir. Satıcılar mağaza başvurusunda bulunarak onay aldıktan sonra ürünlerini ilgili kategoride listeleyerek müşterilere sunmaktadır.

Müşteriler her kategoride yer alan 100'den fazla ürün arasından en uygun olanı satın almaktadır. N11 ödeme koruma sistemi sayesinde müşteriler ürünü teslim alıp onay verdikten sonra ürünün ücreti satıcıların hesabına yatmaktadır. (Bu süre 3 gündür). Müşteriler ürünleri ellerine ulaştıktan sonra 3 gün içerisinde onay vermezse, N11 ürün satış ücretini mağazanın hesabına yatırmaktadır.

.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER