Google çöktü, internet tarayıcı çalışmıyor

Dev arama motoru Google çöktü, sistemler çalışmıyor. İnternet sitelerine Google tarayıcı üzerinden girmeye çalışanlar sitelere giremiyor. Arama motoru Google ve sağladığı hizmetlere erişim sorunu yaşanıyor.

Google çöktü, internet tarayıcı çalışmıyor

Google’da meydana gelen yavaşlama sunduğu tüm hizmetlerde aksamaya neden oldu.

Youtube, Gmail, Google Analytics ve arama sayfasındaki yavaşlıkla ilgili kısa süre içerisinde açıklama yapılması bekleniyor.

Google ve Youtube'a giriş yapmak isteyenler büyük bir şokla karşılaştı. Dünyanın en büyük arama motoru Google ve en büyük video ağı Youtube'a erişim sağlanamıyor. Milyonlarca insanın binlerce farklı arama yaptığı Google'da kısa süre içinde böyle bir sorun yaşanmamıştı. Youtube'da ara ara sorunlar yaşansa da kısa sürede sorunlar giderilmiş, site erişime açılmıştı. Peki, Google çöktü mü? Youtube çöktü mü? Google ve Youtube neden açılmıyor? İşte merak edilen soruların yanıtları...

GOOGLE ÇÖKTÜ MÜ?

Google'ın Bulgaristan'da bulunan serverlarında ciddi bir yoğunluk yaşanıyor. Bu yoğunluk nedeniyle serverler hata verdi. Google sorunu çözmek için çabalarken, sorun Türkiye'de yoğun şekilde hissedildi. Türkiye, Google bağlantısını Bulgaristan'daki serverlerin çıkış noktasından aldığı için sorunu yoğun şekilde hissetti.

YOUTUBE ÇÖKTÜ MÜ?

Dünyanın en büyük video ağı Youtube'a da erişim sağlanamıyor. Youtube'dan konuya ilişkin bir açıklama yapılmadı. Google ve Youtube'un erişim sorunu şu an için çözülmüş değil.

GOOGLE VE YOUTUBE'UN SORUNU AYNI MI?

Google ve Youtube'un ayı anda erişime kapanması sorunun aynı olup olmadığını sorgulatıyor. Google ve Youtube'a yaşanan sorunun bağlantılı olduğu kesin. Google'daki sorun Gmail ve Youtube'da da erişimi engelliyor.

GOOGLE TRENDS DE AÇILMIYOR

Google'ın en çok aranan ve ilgi çeken haberleri barındırdığı sistem olan Google Trends alanına da erişim sağlanamıyor. Google'da yaşanan sorunun büyük olduğu tahmin ediliyor.

Başkan Erdoğan Kuala Lumpur'da! Oturumun ardından sergi alanını gezdi

Yeşilçam'ın bebek yüzlü yıldızıydı! Otomobil tamir ediyor...

Belgeyi almayanlar evini satamayacak! 1 Ocak'ta başlıyor... Enerji Kimlik Belgesi nereden, nasıl alınır?

NASA korkutan görüntüyü paylaştı! Türkiye...

TÜRKİYE'DE İNTERNET ÇÖKTÜ MÜ?

Türkiye'de internet çökmesi söz konusu değil. Türkiye'de Google ve Youtube dışında tüm sayfalara erişim sağlanıyor. Yandex vb. arama motorlarından aramalar aktif olarak yapılabiliyor.

TWİTTER'DA GÜNDEM OLDU

Google'da yaşanan erişim sorunu sosyal medyada gündem oldu. Erişim sağlayamayan vatandaşlar Google ile ilgili eleştiri ve düşüncelerini attığı Tweet'ler ile değerlendirdi.

.

Güncelleme Tarihi: 19 Aralık 2019, 11:36
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER