Alexa Düşürme Çıkarma Hileleri, Alexa Düşürme Yöntemleri

Bir web sitesinin olmazsa olmazı alexa değeridir. Alexa değeri yani sıralamasını düşürmek için hile var mı? Alexa değerini nasıl arttırabiliriz? Alexa değeri web siteleri için önemli mi? İşte tüm bu soruların cevabı haberimizde...

Alexa Düşürme Çıkarma Hileleri, Alexa Düşürme Yöntemleri

 

Alexa düşürme yöntemleri ni sizler için sıralama yaparak yardımcı olmak istedik. Alexa değerlerinizi düşürmeyi başaramıyorsunuz bu yazımızdan sonra düşüceğine emin olabilirsiniz. Alexa web sitenizin sıralamasını belirleyen bir platformdur. Bu platformun içinde web sitenizin bir dünya sıralaması vardır birde ülkenizde bulunan sıralaması vardır.

Ülke sıralamanız ne kadar düşükse arama motorlarında ilk sıralamada çıkmanız o kadar avantaj sağlar. Alexa değeriniz zamanla düşmektedir. 1 veya 3 gün gibi zamanlar içinde alexa değerinizde değişmeler görebilirsiniz.

Web sitenizin alexa değerini Alexa’nın web sitesinden sorgulayabilirsiniz. Daha pratik bir şekilde düzenli olarak sorgulamak isterseniz Google chrome için yapılmış alexa toolbar eklentisini indirmenizi tavsiye ederim.

Sizlere bahsedeceğimiz düşürme yöntemleri tamamen kendimiz tarafından deneyerek kazandığımız bilgilerdir. Bilgimizi bloğumuzu sorgulayarak alexa sıralamamızdan güvenebilirsiniz.

 

Alexa Düşürme Yöntemleri
Yorum yapılmasını sağlayın: Web sitenizdeki yazılarınıza yorum yapılması alexa değerinizi büyük ölçede düşmesini sağlayacaktır. Alexa bu yorumları sitenin ziyaretçi sayısını ve güncelliğini gösterdiğini söylüyor. Web sitenize yapılan yorumlar sizin güvenilir bir web sitesi olduğunuzun anlamınıda katmaktadır.

 

Güvenilir ve yüksek web sitelerden backlink alın: İçerikleri düzgün ve hitli web sitelerden backlink almanız web sitenizin alexa değerini düşerecektir ve arama motorlarında sizlere ilk sayfaya çıkartmaya büyük bir etken olacaktır. Kendinizden düşük değerde ve zararlı web sitelerden backlink almanız hiç bir fayda sağlamayacaktır.

 

Kullanıcılarınıza alexa toolbarı kullanmasını sağlayın: Alexa toolbar eklentisi web sitenizde sıralamasını göstermesi yanı sıra web sitenizin güncel olarak sorgulamasını yaptığından sizlere daha fazla katkısı olacaktır. Ziyaretçilerinizin sorgulaması yapması alexanın dikkatini çekecektir.

 

Alexa widget kullanın: Alexa widget pek kullanılmayan bir eklenti olmasına rağmen tercih edenler var. Alexa widgete misafiriniz tıkladığında web sitenizi sorgulama yapıcağından size bir pozitif katkısı olacaktır. Widgetler her zaman açılış hızınıza etkin olucağından kullanmanızı pek tercih etmiyorum.

 

Ziyaretçileriniz web sitenizi dolaşmasını sağlayın: Ziyaretçilerinizin yazılarınız arasında sürekli gezmesini sağlayın. Diğer yazılarınıza abartmadan bir şekilde ufak ufak link çıkışları yapmanız bu konuda büyük bir yardımcınız olacaktır.

 

Web sitenizin yüklenme hızını düşük tutun: Web sitenizin açılış hızını en aşağı seviyelere indirmeniz gerekmektedir. Hem ziyaretçilerinizin web sitenizi tercih etmesini ve alexa sorgulamanızda web sitenizin durumunun iyi çıkamasında sebep olacaktır. Web sitenizin hızını düşürmek için bu konumuza göz atmanızı öneririm.

 

Düzenli bir şekilde içerik girin: Web sitenizde günce olarak içerik girmeniz gerekmektedir. Günlük olarak en az 1 tane girmeniz alexa değerinizi çok hızlı bir şekilde düşürecektir. Alexanıza katkısından daha çok google gibi arama motorları tarafından da sıralamanıza çok büyük bir etken olacaktır.

Güncelleme Tarihi: 01 Şubat 2018, 18:46
YORUM EKLE
YORUMLAR
Bunemi
Bunemi - 4 ay Önce

bunemi.com olarak teşekkür ederiz.

SIRADAKİ HABER

banner174