Tarlada izin olsun, oy istemeye yüzün olsun

İlkadım'da Başkan Necattin Demirtaş'ın başarısız yönetimini mal bulmuş mağribi gibi fırsat bilerek, önümüzdeki yerel seçimlerde belediye başkanı adayı olmak isteyen AK Partili isimler; oturduğunuz yerden koltuk kazanılmaz. Aday olacaksan elini taşın altına koyarak muhalefet yapacaksın, yanlışı görünce eleştire eleştire belediye yönetiminin doğru adımlar atmasını sağlayacaksın. Atmıyorsa doğrusunu göstereceksin.

Kıssadan hisse;

Hz. ibrahim'i içine atmak için nemrut o güne kadar görülmemiş büyüklükte bir ateş yaktırmış.

Olacakları izleyen insanlar bir karıncanın ağzında su damlası ile ateşe doğru gittiğini görünce karıncaya "ne yapmaya çalışıyorsun" diye sormuşlar. Karınca "ateşi söndürmeye gidiyorum" demiş. insanlar "ağzındaki bir damla su ile bu koca ateşi nasıl söndüreceksin" diye gülmüşler.

Karınca cevap vermiş "evet, belki söndürmez ama maksat safımız belli olsun".

Sen safını belli et, kolaya kaçma.

"Nasıl olsa İlkadım Belediyesi'ni eleştiren Okan Çakır var, Necattin Demirtaş zaten aday olmaz, diğer isimlerde yıpranır" gibi düşüncelerle hareket edecek olan tüm adaylar; İlkadım kolay kazanılacak bir belediye değil. Bileğinin hakkıyla çalışır kazanırsın. Masa başında oluşturulan isimler şimdiden bunu bir yere not alsın.

Tarlada izi olmayanın harmanda yüzü olmaz.

YORUM EKLE