Tatil Deyince Akla Gelen Antalya'da Görmeniz Gerekenler

Antalya konumu sebebiyle yaz tatili için sıklıkla tercih edilirken aynı zamanda doğal güzelliklere sahip olması sebebi ile ziyaretçilerini büyülüyor. Antalya’da vakit geçirmek istediğinizde gezecek pek çok yer bulabilirsiniz.

Tatil Deyince Akla Gelen Antalya'da Görmeniz Gerekenler

Antalya’nın doğal güzelliklerinden ve kesinlikle görmeniz gereken yerlerden olan Düden Şelalesi sevdiklerinizle vakit geçirebileceğiniz oksijen dolu mekanlar arasında bulunuyor. Manavgat şelalesi ve Kurşunlu Şelalesi de bölgedeki önemli şelaleler arasında yer alıyor. Saklıkent Kanyonu henüz çok yeni bir tarihte keşfedilen doğal güzelliklerden bir tanesi oluyor. Burada güzel bir kahvaltı edebilir ve kanyonun içerisinde gezintiye çıkabilirsiniz. Karain Mağarası da bölgede görmek isteyebileceğiniz doğal güzellikler arasında bulunuyor. 

Antalya’nın Ünlü Plajları

    Antalya son derece uğrak bir yer olması sebebiyle de bölgedeki plaj sayısı da zaman içerisinde artmıştır. Bölgede pek çok kişinin gözdesi olan, ünlü plajlar da bulunur. Bunlardan en önemlisi ve adını en çok duyuran plaj ise Kleopatra Plajı olarak karşımıza çıkar. Kleopatra Plajı adını, güzelliğiyle bilinen Mısır Kraliçesi Kleopatra’dan almıştır. Aynı şekilde son zamanlarda sıklıkla duyulan Kaputaş Plajı da bölgenin en önemli plajları arasında yer alır. Kayalık alanların masmavi denizle buluştuğu Kaputaş plajı fotoğraflarda güzel çıkması sebebiyle de tercih ediliyor. Lara Halk Plajı da Antalya’da bulunan önemli plajlardan biri olma özelliği taşıyor. Siz de tatilinizde Antalya denize sıfır otelleri tercih edebilir ve dilediğiniz bir plaja yakın bir şekilde konaklayabilirsiniz. 

Antalya’da Konaklama

    Antalya oldukça eski dönemlerden beri turistik öneme sahip bir şehir olması sebebiyle bölgede birbirinden farklı pek çok sayıda ve konseptte otel bulunur. Bu oteller arasından kendinize en uygun olanı seçmek için çeşitli otellerin listelendiği neredekal.com’u ziyaret edebilirsiniz. Neredekal.com sayesinde kendinize en uygun olan ve istediğiniz konumda, tatilinizi yapabileceğiniz oteli bulabilirsiniz. Şehri ziyaretiniz boyunca görmek istediğiniz mekanlara yakın konumdaki Antalya otellerini tercih etmek yolda geçireceğiniz zamanı azaltacak ve bu mekanlara çok daha basit bir şekilde ulaşmanızı sağlayacaktır. Seyahat planınıza göre de otel seçimi yapmak sizin için avantajlı olabilir. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER