Mehmet Aziz Saral Manifesto’dan Sonra Mio’s İstanbulu Açtı!

Ünlü iş insanı Mehmet Aziz Saral eğlence sektörüne iddialı geri dönüş yaparak yeni mekânı Mio’s İstanbul'u Şamdan dergisinin bu haftaki sayısına ve farklı konseptlerle şimdiden ilgi odağı olan yeni gözdesi Mios İstanbul’u basın mensuplarının sorularını yanıtlayarak tanıttı.

Mehmet Aziz Saral Manifesto’dan Sonra Mio’s İstanbulu Açtı!

Görünümü ve manzarasıyla büyüleyici bir konsepte sahip bu mekanda kalite ve konfor ön planda tutularak, Covid-19’a karşı en ince ayrıntı düşünülmüş, hijyen ve sosyal mesafe kuralları ile misafirlerini karşılayan Mios İstanbul, Covid-19 kapsamında alınan tedbirlere maksimum özen ve dikkate uyarak örnek işletme olmayı amaçlıyor. Tüm yıl ünlü isimleri de misafirleriyle buluşturacak olan ve açılalı henüz 1 ay olmasına rağmen gece hayatına farklı bir bakış açısı getiren Mio’s İstanbul'un sahibi, ünlü iş adamı Mehmet Aziz Saral'la çarpıcı bir röportaja imza attık.

Fabrikatörlükten gece hayatına geçmeniz nasıl oldu?

Küçük yaşlarımdan beri hem okuyarak hem çalışarak bir yerlere geldim. Kolayı sevdiğim pek söylenemez. Yoğun bir temponun içerisinde gençliğimi pek yaşayamadığımı fark ettim. Çocukluğumdan beri eğlenmeyi ve eğlendirmeyi seven biri olarak dostlarımdan ve ailemden gelen yoğun talep üzerine bu sektöre girdim. Şimdi çok mu kolay sanki bu sektör diyecekler. Kesinlikle değil ama severek ve emek vererek yaptığınız her iş size başarı olarak geri döner. Yorgunluk anlık olarak yaşanır evet ama insanların ellerini havaya kaldırıp eğlenmeye başladığını gördüğünüz o an tüm bu yorgunluğun yerini mutluluk alır.
 

Çok kısa sürede gözde mekân haline gelmenizdeki sır nedir?

Öncelikle disiplinli olmak ve beraberinde bu disipline ayak uyduracak ekibi kurmak, beraberinde özenli iletişim ve planlı ilerleyiş doğrultusunda kendi alanında işin uzmanı olan kişileri seçtim ve yükseliş bu seçimlerle birlikte başladı.
 

Hayat felsefeniz var mı?

Benim hayat felsefem "Dünyanın merkezi, sen neresini istiyorsan orası olur!"
 

Mios İstanbul’un başka şubeleri de olacak mı?

Evet. İstanbul'da konseptlerimizi genişleterek bir mekân daha açacağım! Gelecek yaza Ege ve kendi memleketim olan Trabzon'a da yatırım yapacağım bir aksilik çıkmazsa.

Daha Önce Ne Tür Girişimlerde Bulundu?

Genç iş adamı Mehmet Aziz Saral Bodrum Yalıkavak’ta bir dönem herkesin beğenisini kazanmış “Manifesto” adlı mekânın kurucu eski sahibidir. Eğlence dünyasındaki başarılarının yanında geri dönüşüm sektöründe “Teknik Kâğıt” firması ile de örnek ve başarılı bir kuruluşun sahibidir. 

“Dünyanın merkezi, sen neresini istiyorsan orası olur!” mottosu ile hızla ilerleyen Saral, Mio’s İstanbul’u da şubeleri ile büyütmenin hedefinde… Ege’de ve Trabzon’da çeşitli yatırımlar yapmayı planlayan iş insanı, İstanbul’da da konseptlerini genişletip farklı bir mekân daha açmayı düşünüyor.

Mekânınızı biraz anlatır mısınız?

Mekânımızı 3 alan olarak değerlendirebiliriz. Çim alanımız haftanın belirli günlerinde konser alanı olarak kullandığımız ve diğer günlerinde misafirlerimizi daha soft bir ortamda ağırlamak adına dizayn edilmiş bir bölümümüz. Yaklaşık 400 kişilik.

Kumsal olarak nitelendirdiğimiz beach bölümümüz de aynı şekilde 400 kişilik. Gecenin ilerleyen saatlerinde DJ performansı, perküsyon şovu, dans gösterileri ve konsept geceleri gibi etkinliklerle misafirlerimize seçkin bir eğlence sunduğumuz bir bölüm. Bir de kapalı alanımız var…

Genç bir iş insanı olarak kendinizi nasıl tanımlarsınız?

Girişimciyim. Hayal edip gerçekleştirmekten ve inşa etmekten mutluluk duyuyorum. Birçok kişiye fırsat vermekten ve emin adımlarla ideallerimi gerçekleştirmek keyif alan bir yapım var. Bu yüzden de çalışmak bana mutluluk veriyor.

Güncelleme Tarihi: 16 Eylül 2021, 23:21
banner221
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER