banner176

İngilizceye Temelden Başlamanın En Kolay Yolu

Günümüzde en geçerli donanımlardan biri olan İngilizce dil eğitimi, temelden profesyonel bir şekilde başladığında çok daha sağlam bir şekilde ilerliyor.

İngilizceye Temelden Başlamanın En Kolay Yolu

Genel olarak pratikten bağımsız bir eğitim önerilmiyor. Gramer ve pratik iki kanat olarak İngilizce eğitimin başarıya ulaşmasını sağlıyor. Bulunduğunuz bölgede Samsun İngilizce kursları araştırmaları yapabilir. Farklı kur programları sunan pek çok seçenek bulabilir, online eğitim kurumlarını tercih ederek çok daha avantajlı eğitimler alabilirsiniz. İngilizcenin temel seviyesinde öğrenciler için ilk olarak İngilizce gramer eğitimleri ve kelime dağarcığının gelişmesi çalışmaları yer alıyor. Temel İngilizce gramer bilgileri ile kelime dağarcığınızı geliştirebilir ve basit günlük konularla pratiğe başlayarak dili hem konuşma, hem de anlama alanında kendinizi geliştirebilirsiniz. Hedefiniz aktif bir kullanım ile İngilizce sahibi olmak ise, mutlaka dil eğitimi günlük yaşantınızın bir parçası haline getirmeniz gereklidir. Bu nedenle tekrarlar yapmak, pratik yapabilecek alanlar keşfetmek çalışmalarınıza hız kazandıracaktır. Pratik için farklı alıştırma seçenekleri kullanabilirsiniz.  Günlük hayatınızda pratik yapmak için kendinize yeni alanlar bulabilirsiniz. Bunlardan biri olarak satın alacaklarınızın listesini İngilizce olarak hazırlayabilirsiniz. En sevdiğiniz yemek tariflerini İngilizce olarak hazırlayabilirsiniz. Tüm bunları yaparken bilmediğiniz kelimelerin anlamlarını sözlükten araştırarak bulabilir ve her öğrendiğiniz yeni kelime ile kelime dağarcığınızı geliştirebilirsiniz. Başlangıç seviyesinde kendinizi geliştirmek için önerilebilecek başka bir kısım ise bir not defteri alarak günlük tutmak olabilir. Her gün birkaç temel İngilizce cümle yazarak ve yine bilmediğiniz kelimeleri sözlükten bakarak zaman içerisinde bu pratiklerin faydasını görebilirsiniz.

Pratik yaparken görsel ve işitsel medya materyallerine de yer vermelisiniz. Özellikle filmleri ya da dizileri İngilizce alt yazı ile izleyebilirsiniz. Bu şekilde bildiğiniz bir konuyu dinlerken kendinizi çok daha hızlı bir şekilde geliştirebilirsiniz. Tüm bunların yanında konuşma alıştırması yapabileceğiniz bir konuşma arkadaşı bulmak kendinizi geliştirmek için çok daha iyi bir fırsat olacaktır. Sonuçta öğrenmeye çalıştığınız konu bir dil eğitimi, bu nedenle konuşarak öğrenmek aktif bir eğitim tazı olacaktır. Sürekli konuşarak deneyecek ve hatalar yapabileceksiniz. Ancak kullandığınız kelimeler zamanla daha doğru kullanımlarla hafızanızda yer edinmenizi sağlayacaktır. Sürekli konuşma kendinize olan güveninizi artıracaktır. Bu da temel İngilizce bilginizin gelişmesinde çok etkili bir kullanımdır. Öğrendiğiniz bilgileri test etmekte çok önemlidir. Bunun için testler çözebilir ve bu testleri tekrarlayarak dinleme, okuma becerilerinizi geliştirebilirsiniz. Ayrıca temel İngilizce gramer yeterliliğinizi ara ara ölçebilirsiniz. Bu da gramer alanında yeterliliğinizi sürekli kontrol etme anlamına gelir. Kelime dağarcığınıza odaklanmak çok önemlidir. İngilizce dünya üzerinde pek çok ülkede konuşulmaktadır. Sondan eklemeli bir dil olan İngilizce telaffuz farklılığı ile aktif bir eğitim ihtiyacını da beraberinde getiriyor. Almanca ve Rusça gibi dillere nazaran bu dili öğrenmek çok daha kolaydır. Ancak normal bir ders gibi öğrendim deyip, bir kenara bırakırsanız. Muhtemelen çok kısa bir sürede unutursunuz. Bu nedenle sürekli öğrendiklerinizin üzerine yenisini koymalı ve kendinizi sürekli geliştirmelisiniz. Bu şekilde İngilizcenin konuşma alanında daha aktif kullanımlar elde edebilirsiniz. 

İngilizce, her statüden ve yaştan birey için bir anahtar niteliğindedir. Pek çok kapının anahtarı olmakta ve bireye farklı alanlarda daha aktif bir yaşam getirmektedir. Konuşarak İngilizce öğrenmeye çalışmak bu alandaki en avantajlı eğitim sistemidir. Bu şekilde online bir eğitim sistemini incelemek için 
buradan incelemeler yapabilirsiniz. Konuşarak öğren sistemi 2009 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi bünyesinde kurulmuştur. Eğitim sistemindeki eksiklikleri baz alarak yeni bir model ortaya çıkmıştır. Bu da bireysel eğitimlerde başarılı sonuçlar ortaya çıkarmıştır. Eğitim sistemimizde çok uzun yıllardan bu yana ezbere dayalı müfredatlar yer aldı. Özellikle gramer ağırlıklı dil eğitimlerinde çok yüksek diploma notaları ile mezun olan öğrencilerin İngilizceyi konuşma noktasında zayıf kalması, sistemdeki eksikliklerin bir sonucu olarak kalitesizlik ortaya çıkardır. Konuşarak öğren sistemi bu dezavantajları, avantaja çevirebilmek adına çok daha farklı bir sistem ortaya koydu. Ana dili İngilizce olan eğitmenlerle İngilizce sohbetler halinde verilen dersler birebir olarak yapılıyor. Kişinin öncelikle İngilizce seviyesi ölçülüyor. Gerekli durumlarda eğitmenler sıfırdan başlayarak kişinin eksikliklerini gidererek sağlam bir İngilizce temeli hazırlıyor. Sonrasında ise hazırlanan eğitim müfredatları kişinin eksikliklerini gidermeye yönelik ve çok daha sağlam bir şekilde ilerlemeye yönelik olacaktır. Her gün kelime ezberi verilmekte ve ezberlenen kelimelerle işlenen derslerde öğrenci konuşmak zorunda olduğu için kendine olan güveni çok hızlı bir şekilde artmaktadır. Bu da dili daha aktif bir şekilde kullanabilmesinin ve kendini sürekli bir gelişim içerisinde ilerletmesinin önünü açacaktır.

 

Güncelleme Tarihi: 20 Mayıs 2019, 12:53
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner181

banner179

banner180