Çikolatanın Her Haline Var mısınız?

Çikolata kimi zaman ağzımız tatlansın diye tükettiğimiz bir besinken çoğu zaman da kötü gün dostumuzdur. Yüzyıllardır farklı toplumlar tarafından sevilerek tüketilen çikolata çok popüler bir atıştırmalıktır.

Çikolatanın Her Haline Var mısınız?

Tropik kakao ağacı çekirdeklerinin bizlere armağanı olan çikolata içine fındık, fıstık ve diğer birçok malzemenin eklenmesiyle tam bir lezzet şöleni haline dönüşür.

Hazz kalitesi ve deneyimiyle farklı lezzetlere kavuşan çikolata deyim yerindeyse uçsuz bucaksız bir tarihe sahiptir. Çikolatanın bitter, sütlü ve beyaz çikolata gibi farklı çeşitleri olmakla birlikte çikolata olup olmadığına dair tartışmalar süren beyaz çikolata özel biri hayran kitlesine sahiptir. Beyaz çikolata kendine has aroması ve kadifemsi dokusu ile ön plandadır. Diğer yandan belki çok şaşıracaksınız ama beyaz çikolatanın en büyük özelliği aslında çikolata olmamasıdır. Çünkü içinde kakao olmayan beyaz çikolatanın bileşenleri kakao yağı, şeker ve süttür. İçinde çikolatanın ana bileşeni kakao olmadığından bazı kişiler için çikolata olarak kabul edilmeyen beyaz çikolata bazıları içinse vazgeçilmezdir. Hazz Çikolata kategorisinin en özel ürünlerinden biri olan Portakal, Fındık ve Bademli Tablet Beyaz Çikolata da içindeki ek malzemelerle birlikte tam bir serotonin deposudur. 

Çikolata Hakkında Bunları Biliyor musunuz?

Çikolata üretiminin olmazsa olmazı kakao ağaçları yaklaşık 200 yıllık uzun ve etkileyici bir ömre sahip olsa da bu sürenin yalnızca 25 yılında meyve verebilirler. Çikolata aynı zamanda 34 derecelik erime sıcaklığına sahiptir. Bu sayede indan vücut sıcaklığının altındaki yek yiyecek olma özelliğine sahiptir. Ağzımıza attığımız an erimesinin ve saniyeler içinde damaklarımızda eşsiz bir lezzet bırakmasının nedeni tam olarak budur.

Binlerce yıl önce insanoğlunun hayatına giren çikolata o zamandan beri mutluluğun en lezzetli hali olmuştur. İlk zamanlarda çok pahalı bir yiyecek olduğundan yalnızca seçkinler çikolata yeme ayrıcalığına sahipti. 1500’lü yıllarda Avrupa’ya geldiği ilk zamanlarda da çikolata lüksle, güçle ve zenginlikle yan yana anılmaya devam etti. 19.yüzyıl başlarında üretim alanında yaşanan gelişmeler -evet, birazdan iyi ki diyeceğinizi biliyoruz- maliyetlerini düşmesini ve çikolatanın halkın her kesimi tarafından tüketilebilen bir lezzet olmasını sağladı. Bundan sonrası ise kesintisiz bir aşk hikayesi!

Çikolatanın üretildiği malzemelere ve malzemelerin miktarlarına göre farklı türleri vardır. Çoğu kişinin favorisi olan sütlü çikolatada ortalama %10 ila %40 oranında kakao bulunur. Açık renkli kahverengi görünümü ve çok daha kolay erimesiyle kalpleri fethetme konusunda haklı bir iddiaya sahiptir. Kakao yağından üretilen beyaz çikolatada baskın bir çikolata tadı bulunmaz. %30 ila %80 oranında kakao kullanılarak üretilen bitter çikolata pişirmeye uygun bir ürün olma özelliği taşır.

Bu üç temel ürünün dışında farklı çikolata çeşitleri vardır. Hazz’ın geniş ürün kategorisinde yer alan trüf çikolata gibi spesiyal ürünlerin son dönemde popülaritesi artmıştır. Trüf çikolatalar içlerindeki özel malzemeleri, lezzetleri ve göz alıcı ambalajlarıyla ön plandadırlar. Keyifle tüketilmelerinin yanı sıra şık görünümleriyle en özel anların vazgeçilmez eşlikçileridirler. 

Lezzete Giden Yol Hazz’dan Geçer

Hazz sektörünün öncü ismi olarak çikolata çeşitlerini en taze ve kaliteli malzemeler kullanarak, en özel reçetelerle hazırlar. Hazz çikolata çeşitlerini tercih eden çikolataseverler yaşadıkları lezzet şölenini sevdikleriyle paylaşmak için hazz.com.tr adresinden 7/24 sipariş verebilirler. Geniş çeşitliliği ile dikkat çeken Hazz ürünleri birçok farklı tadı bir araya getirerek, farklı beğenilere sahip kişilere çikolatanın her halini sunar. Böylece her bir çikolatasever damak tadına en uygun ürünlere Hazz kalitesi ve lezzetiyle ulaşma imkanını elde ederler.  

Hazz ürün kategorisinde yer alan, rengiyle lezzeti arasında seçim yapmak zorunda olmayı istemeyeceğiniz ürünlerin başında makaron gelir. Badem tozu, süt kreması ve yumurta beyazının bir arada nasıl harikalar yaratabileceğinin kanıtı olan makaron, Fransız mutfağının en özel lezzetlerindendir. Ülkemizde de geniş bir hayran kitlesine sahip olan makaronlar Hazz tarafından özenle üretilmekte, hazz.com.tr adresinde satışa sunulmaktadır. Birbirinden güzel lezzetlerinin yanı sıra rengarenk görüntüleri ve üretiminde kullanılan özel malzemeleriyle bir tadanın bir daha asla vazgeçemediği bir lezzettir makaron.

Makaron severlerin farklı damak tatlarına hitap etmek için makaronlar Hazz’ın profesyonel ustaları tarafından çeşitli aromalarla üretilir. Daha sonra farklı sayıda ürünlerden ve karışık lezzetlerden oluşan makaron kutuları şeklinde hazz.com.tr'de yerlerini alırlar. Siz de sevdiklerinizi hem lezzetleriyle hem şık görünümleriyle mutlu edecek bir hediye seçmek istiyorsanız farklı sayıda ve farklı çeşitte ürünlerden oluşan makaron kutularını ya da hediye setlerini 7/24 satın alabilirsiniz. Farklı lezzetlere ve makarona asla hayır diyemiyorsanız vanilya, çilek, muz, frambuaz, hindistan cevizi, kan portakalı, Antep fıstığı, karamel, fındık, çikolata ve limon gibi birbirinden özel Hazz makaronlarını deneyebilirsiniz. farklı sayılarda ürünlerden oluşan makaron kutularını tercih ederek eşsiz Hazz lezzetlerini sevdiklerinizle paylaşma mutluluğunu da yaşayabilirsiniz. Üstelik verdiğiniz siparişlerde Hazz’ın 250 TL ve üzeri alışverişler için uyguladığı ücretsiz kargo avantajından da yararlanabilirsiniz.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER