Yüksel Yıldırım, ‘Samsunspor için Avrupa’dan kulüp satın alacağım’

Yılport Samsunspor Futbol Kulübü AŞ'nin Yönetim Kurulu Başkanı Yüksel Yıldırım, Samsunspor’un altyapısını güçlendirmek için Avrupa’dan kulüp satın almayı düşündüğünü söyledi.

Yüksel Yıldırım, ‘Samsunspor için Avrupa’dan kulüp satın alacağım’

Yıldırım, Nuri Asan Tesisleri'nde düzenlediği basın toplantısı düzenledi.

Samsunspor'un Avrupa'da altyapısını güçlendirmek için takım satın almayı düşündüğünü söyleyen Yıldırım, şöyle devam etti:

SAMSUNSPOR’U AVRUPA’DA GÖRMEK İSTİYORLAR
"Bugün 51 ülkede şirketlerim var. Latin Amerika'da, Brezilya'da, Kolombiya'da, Ekvador'da, Şili'de, Peru'da, Guatemala'da, Meksika'da ve Amerika da dahil olmak üzere her tarafta iş yaptığım şirketlerim ve ilişkilerim var. Avrupa'da onlarca ülkede işlerim var. Bazıları da futbol kulübü sahibi. Bugün Portekiz'in en büyük yatırımcısıyım. Porto kulübü, beni Liverpool-Porto maçını izlemeye locadan davet etti. Bu insanlar artık Samsunspor'la beraber olmak istiyor. Neden? Çünkü başkanları başarılı bir iş adamı. Onun için ben Samsunspor'un isminin önüne Yılport koydum. Portekiz'de 7 tane limanın sahibiyiz. Sporting Lizbon, Benfica hepsi benimle tanışmak için belediye başkanını araya sokuyorlar. Samsunspor başkanıyla tanışmak için bunu yapıyorlar."

ALTYAPIYI GÜÇLENDİRECEĞİM
Yıldırım, Avrupa'dan bazı takımların kendisine satın alınması için önerildiğine işaret ederek, "CS Maritimo kulübünün sahibi takımı bana satmayı teklif etti. 'Bize ortak ol' dedi. Bize takımlar öneriliyor. Çinliler. Fransa'dan FC Sochaux-Montbeliard kulübünü teklif ettiler. Belli sebeplerden dolayı alamadık. İleride Samsunspor Başkanı olarak Avrupa'da takımlar alacağım. Samsunspor'un altyapısındaki oyuncuları oralara göndereceğim, Avrupa tecrübesi kazandıracağım. Portekiz'den, Fransa'dan, Latin Amerika'dan getirilen oyuncular yetiştirilip, Avrupa'daki takımlara satılacak, Samsunspor'a getirilecek. Bizim böyle bir vizyonumuz var. Samsunspor annelerimizin liginde oynasın diye buraya gelmedik." diye konuştu.

SAMSUNSPOR ARTIK KAPI KAPI DOLAŞMAYACAK
Samsunspor'u, eskiden kapı kapı gezerek para isteyen yapısından kurtardıklarını ifade eden Yıldırım, şunları kaydetti:

"Samsun'dan çıkan Yüksel Yıldırım global bir iş adamı, dünyada belli yerlerde lider oluyorsa, ben Samsunspor'u da Allah nasip ederse Avrupa'da böyle yerlere götürmek istiyorum. Gelmese de bu takımların patronlarıyla aynı masada oturuyorum. Onları buraya maçımızı izlemeye davet edip, maçımızı izlettireceğiz. Böyle bir ilişkide olacak Samsunspor. Kapı kapı dolaşıp, para isteyen bir Samsunspor olmayacak artık."

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER