Samsunspor Tartışması Kızıştı

Canik Belediye Başkanı Osman Genç'in, ''Bu şehrin takımı Canik Belediyespor'dur'' demesinin ardından tartışmaların fitili ateşlendi.

Samsunspor Tartışması Kızıştı

 

CHP Samsun İl Başkanı Tufan Akcagöz, Osman Genç'in bu şehrin takımı birinci ligte oynayan Canik Belediyespor'dur demesinin üzerine açıklama yaptı.
Akçagöz, Osman Genç'in sözlerine şu şekilde cevap verdi;

Canik Belediye Başkanı Osman Genç'in, beldiyeye ait basket takımının basın toplantısında, Samsunspor’u aşağılayan ve taraftarı üzen kelimeler kullanması bizi de derinden üzmüştür. Başkan Genç, Samsunspor'un, ikinci ligde bir takım olduğunu söyleyerek, kim süper ligdeyse Samsun'un A takımı odur demek suretiyle, hem Samsun'u, hem Samsunspor'u, hem de 20 Ocak 1989 yılındaki kazada kaybettiğimiz sporcularımızın ruhunu incitmiştir. 

 Armasında Atatürk simgesi olan tek futbol takımı, Samsunspor'dur. Büyük Samsunspor taraftarı, defalarca en iyi taraftar ödülünü almıştır. Samsunspor, Samsun şehrinin en büyük markalarından biridir. Samsunspor'un bu gün için hangi ligde olduğu bizim için önemli olmadığı gibi; futbol takımımızın, Süper Lig'e yakışan bir değer olduğunu Osman Genç de dahil herkes bilmelidir. 

 

Samsunspor taraftarı, tüm bu haksız ifadelerin karşısında, takımına her zamankinden daha çok sahip çıkmalı, önümüzdeki dönem Süper Lig yolunda desteğini azami ölçüde devam ettirmelidir. Çünkü geleceğin şampiyon takımı, Samsunspor'dur. 

 

Güncelleme Tarihi: 10 Eylül 2016, 18:15
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER