Samsunspor Taraftarlarının Üst Aranması Skandalı

Keçiörengücü ile Yılport Samsunspor arasında oynanan spor müsabakası öncesinde, Samsunspor taraftarları stada girerken üstleri arandı. Yetkisi olmadığı halde güvenlik görevlilerinin üst araması yapması skandala yol açtı.

Samsunspor Taraftarlarının Üst Aranması Skandalı

Ankara’da, Keçiörengücü ile Yılport Samsunspor arasında oynanan karşılaşma öncesinde skandal bir olaya imza atıldı. Samsunspor taraftarlarının stada girişinde ayakkabasına varana kadar, güvenlik görevlileri tarafından üst araması yapılması tepkilere neden oldu.

KANUNEN SUÇ İŞLEDİLER

Kanunen arama yetkisi olmamasına rağmen, Samsunspor taraftarını ayakkabılarına kadar detaylı arayan güvenlik görevlilerine, arama yetkisini kimin verdiği bilinmezken, uygulama Samsunspor taraftarları tarafından tepki ile karşılandı.

TEPKİLERE RAĞMEN ARADILAR

Samsunspor taraftarları, kanunsuz yapılan üst aramasına tepki gösterseler de, güvenlik görevlileri uygulamadan vazgeçmedi.

HAKİM KARARI OLMADAN ARAMA YAPAMAZ

5188 sayılı güvenlik kanununa göre; “Spor alanlarının çevresinde, stadyum veya spor salonu girişleri ile turnike girişlerinde, müsabakayla ilgili olarak hakim kararı veya gecikmesinde sakınca bulunan hallerde mülki amirin yazılı izni olmadan ve polis nezaretinde olmadan, özel güvenlik görevlileri üst araması yapamaz” maddesine aykırı tutum sergilendi.

Güncelleme Tarihi: 02 Ocak 2020, 13:47
YORUM EKLE