'Ben Kucağa Oturmam' diyen Mehmet Demirkol Kimdir?

NTV Spor yorumcusu Mehmet Demirkol, Fatih Terim'e geçtiğimiz gün sorduğu sorulara gösterilen tepkiler nedeniyle isyan etti, 'Gazetecilik mesafe koyma işidir. Ben sizin gibi değilim, kucağa oturmam.' Mehmet Demirkol Kimdir?

'Ben Kucağa Oturmam' diyen Mehmet Demirkol Kimdir?

 


Geçtiğimiz günlerde A Milli Takımlar Teknik Direktörü Fatih Terim'e sorduğu sorular yüzünden çokça eleştirilen spor yazarı Mehmet Demirkol açtı ağzını yumdu gözünü! Mehmet Demirkol Kimdir?

NTVSpor yorumcusu Mehmet Demirkol, Fatih Terim'e geçtiğimiz gün sorduğu sorulara gösterilen tepkiler nedeniyle isyan etti, "Gazetecilik mesafe koyma işidir. Ben sizin gibi değilim, kucağa oturmam." derken şu ifadeleri kullandı: "Bilmiyor musun neden soruyorsun diyen gazeteci arkadaşlar var sosyal medyada. Soru soruyoruz diye neden soruyorsun diyen gazeteci arkadaşlar tarafından sorgulanıyoruz. Pespayelik artık bu. Gazetecilik artık ayaklar altında. Hakkaten bırakın bu işi, başka bir iş yapın. Çıldırtacaksınız artık beni. Arda'yı, Selçuk'u gördüğüm zaman soracağım. Muhataplarına soracağım. Bunu neden soruyorsun diyen gazeteci olur mu yahu?

 

"BEN KUCAĞA OTURMAM"

Gazetecilik mesafe koyma işidir. Ben sizin gibi değilim, kucağa oturmam. Kimseye de yakın değilim. Biri çıksın desin ki Mehmet Demirkol birine yakındır desin, bırakırım bu işi. Beni konuşturmasınlar, delirtmesinler. Bir başladım mı bitiririm."

 

Mehmet Demirkol Kimdir?

2001 yılından beri Milliyet gazetesinde köşe yazarlığı yapmaktadır.

Mehmet Demirkol, 1970 yılında İstanbul’da doğmuştur. Galatasaray Lisesi’nden mezun oldu. Marmara Üniversitesi Fransızca Kamu Yönetimi bölümünü bitirdi.

Mehmet Demirkol, bir süre halkla ilişkiler sektöründe metin yazarlığı yaptı Yazarlığa Gazete Pazar’da başladı, ardından Yeni Binyıl’da ve Radikal’de devam etti. Radikal’de, yazarlığına 2002 Dünya Kupası’nı yerinde takip ederek ve gözlemlerini aktararak, gazeteci kimliğini de ekledi. Radikal Futbol ekibinde yer aldı. Radikal Futbol dergisinin kurucu ekibinde yer aldı.

2001 yılından beri Milliyet gazetesinde köşe yazarlığı yaptı. NTV Spor kanalında Spor Servisi ve 90+ programlarında yorumculuk, Fanatik Gazetesinde köşe yazarlığı yaptı.

Mehmet Demirkol, yazarlığa başladığı ilk günlerden itibaren dikkatleri üzerine çekmeyi başardı. 2002 Dünya Kupası’daki yazılarını derleyerek “Tae Han Min Guk/ 2002 Dünya Kupası Mektupları” adıyla İletişim Yayınları tarafından yayımlandı.

Mehmet Demirkol, CNN Türk’teki İleri Üçlü programında görev yaptı. NTV Spor’da yayınlanan Spor Servisi ile Video Lig programlarında yorumlar yapmaktadır. NTV Spor’da yayınlanan Spor Servisi programında Bülent Korkmaz ve Metin Tekin ile birlikte yorumculuk yapmaktadır. Avrupa ligi ve Şampiyonlar ligi maçları sonrasında Güntekin Onay ve Metin Tekin ile maç yorumları yapmaktadırlar.

Mehmet Demirkol, evli ve iki çocuk babasıdır.

Kitapları :
2002 – Tae Han Min Guk/ 2002 Dünya Kupası Mektupları

 

Güncelleme Tarihi: 19 Aralık 2016, 16:09
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER