Samsun MHP'de yeni yönetim ilk toplantısını gerçekleştirdi

Milliyetçi Hareket Partisi Samsun İl Başkanlığının 11 Ekim 2020 Pazar günü yapılan 13. Olağan Kongresi sonrası oluşan ilk Yönetim Kurulu toplantısı MHP Samsun İl Başkanı Abdullah Karapıçak Başkanlığında gerçekleştirildi.

Samsun MHP'de yeni yönetim ilk toplantısını gerçekleştirdi

İstiklal İçin Birlik, İstikbal İçin Dirlik, Kazanan Türkiye Olacak ” sözü ile tüm Türkiye'de İlkadım İlçe Kongresi'yle başla Milliyetçi Hareket Partisi 13. Olağan Büyük Kurultay yapılması Samsun'da da kongre süreci 17 ilçe kongresinden sonra 11 Ekim 2020 Pazar günü Ömer Halisdemir Çok Amaçlı Salonda Milliyetçi Hareket Partisi Samsun İl Başkanlığı 13. Olağan Kongresi ile tamamlanmış oldu.

 

11 Ekim'de yapılan Olağan Kongrede tek liste ile güven tazeleyen İl Başkanı Abdullah Karapıçak, Yönetim Kurulu ve Disiplin Kurulu geçtiğimiz hafta içi İl Seçim Kurulundan mazbatasını almıştı. Mazbata sonrası kesinleşen listelerin ışığında ilk toplantı İl Başkanı Abdullah Karapıçak başkanlığında gerçekleştirildi. Yönetim Kurulu ve Disiplin Kurulunun katılımıyla ilk toplantıda İl Divanını belirleyerek görev yapan Karapıçak yeni İl Divanına başarılar diledi. Toplantıda yeni İl Yönetimi ve Disiplin Kurulu Üyelerine hitaben bir konuşma yapan Karapıçak; "Hedefimiz Samsun'da partimize yakışır güçlü bir teşkilat yapısı oluşturmaktı. Bu hedefimizi 17 İlçe Teşkilatında başardık. İlçe teşkilatlarımız da kendi içlerinde görev dağılımlarını gerçekleştirdiler. Bugün bizlerde burada görev yaptı hafta başından çalışmalarımıza başlayacağız. Herkes bilsin ki Yönetim Kurulu ve Divan zora talip olmuşlardır. Bu kutlu davada görevlendirmeleri görevin hassasiyetine göre yaptık. Her bir görevin tanımlaması ve sorumluluk alanlarına uygun olarak gerek siyasi gerek ise deneyim anlamında Yönetim Kurulundan verimli olacak dava arkadaşları görevlendirdik. Oluşturulan yeni yönetim ve divan sitenin sivil hayatlarında, siyasi çalışmalarında, yaptıkları işlerde başarılı bir iş insanı ve yöneticilerden oluşturduk. Gerek İlçe Yönetimlerimizde gerek ise İl Yönetimimizdeki bu kadroları Hareket Partisinin 2023 vizyonuna uygun olarak belirledik. Bu kadrolar bizleri 2023'e taşıyacak kadrolardır. Herkes bilmeli ki Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli'nin 1997'den beri savunduğu proje olan 2023 siyaset vizyonu, bizlere yüktür tarihî bir görev ve sorumlulukla karşı verilen ülkücü milliyetçi iradenin, gerçekleştirdiğimiz kongrelerle Türkiye'yi Cumhuriyetimizin 100. yıldönümü olan 2023'te taşıyacak ve 2023 genellerine bu disiplin ve heyecanla bugünden itibaren durak bilmeden, yorulmadan ve usanmadan hazırlanacaktır.Diye konuştu.

 

Konuşmasının devamında Karapıçak; Bizler yerinden değil, yerinde siyaset uygulayan vatandaşlarımızla, hemşehrimizle hemhal olacağız. Esnafımızın, muhtarımızın, işçimizin, çiftçimizin dertlerini dinleyeceğiz. Çözüm arayışında tüm kadrolarımızla sonuç odaklı çalışacağız. Siyaset değişmiştir, zaman daralmıştır, ülkemizin içinden geçtiği süreç uğraşmıştır. Bu bilinçle samimiyetle siyaset kurumu gece gündüz demeden çalışacağız. ”Dedi.

 

Teşkilatlara yönelik olarak da mesajlar veren Karapıçak; Teşkilatlarımız onun bilincinde ve disiplin içinde çalışacaktır. Milliyetçi Hareket Partisi siyasi bir partidir. Siyaset kurumu içerisindeki makamlarda bugüne kadar birçok dava arkadaşımız görev yaptığımız gibi sonrada bu makamlarda görev alan dava arkadaşlarımız olacaktır. Siyaset kurumu yüce Türk Milletine hizmetin bir aracıdır. Bu bilinçle Ülkücü Milliyetçi camiada makam peşinde koşanlar, hayatta olmazsa görenler kendi hırslarında boğulmuş olmaz. Biz yerine ben diyen, kişisel menfaatini ve verilen makamı olmazsa olmazsa gören gören, fütursuzca parti içi siyaset yapanlarla bu hareket yollarını ayırmıştır. Ülkenin ve Milletin bekası olarak çıktığımız bu kutlu davadaki haklılığımızı aziz Türk Milleti görmüştür, onun geçen gün de görmeye devam etmektedir. Tüm teşkilat mensuplarımızın bilincinde, Milliyetçi Harekete layık, Türklük gurur ve şuuru ile dinimizin gereği ahlak ve fazilete uygun disiplin içinde, tek vücut olarak çalışmalıdır. Bu ahengi bozan, kendi önceliklerini ve partimizin önceliklerinin önüne koyan kim olur ise yollarımızı ayırırız. Bu uyarılarım partimiz hedeflerindeki Ülke ve millet adına endişelerimizin bize yüklediunun ağırlığını üzerimizde hissettiğimizdendir. " dedi.

 

Samsun için önceliklerimiz var ” diyerek gündeme dair de konuşan Karapıçak; "Tüm dünya KOVİD-19 denilen bir salgının pençesinde. Bu salgın tüm dünyada olduğu gibi ülkemizi de ekonomik olarak etkiledi. Bakın Samsun'da şirket sorunları olduğu gibi sektörel sorunlar da baş gösterir oldu. Beyaz sektöründeki sektöründeki ile ilgileniyoruz. Üretici ve dolaysıyla birlikte köklü ve sırayla bir çözüm için görüşmelerimizi yapıp bizlere bağlantılarla ilgilileri ile paylaştık. Yine Yatırım ve satın alma ile kamu yatırımları önceliklerimiz arasında. Bu konu ve konularla ilgili konularla ilgilenililerine iletiyoruz. Bu örneklerden anlayacağınız gibi çözüm odaklı bir çalışma mantığı belirledik. Bu manada ülke ve millet için gece gündüz hazırız. ”Dedi.  

 

Yeni divanın oluştuğunu ve görevlendirmelerin belirten Karapıçak; Bu görevlendirmeleri makamın ve incelemun gereklerini göz önünde bulundurarak yaptık. Deneyim ve alanında uzmanlık çıkış noktamız oldu. Yeni oluşan İl Divanına başarılar diliyorum. Bilsinler ki zor ve kutlu bir görev onları bekliyor. Herkes görev tanımlaması diğer diğer birimlerle uyumlu çalışacaktır. Bir saatin çarkları gibi olacaklar. Çarkı durdurmaya, yavaşlatmaya çalışan kim olur ise buradan söylüyorum yolumuzu ayırırız. Parti disiplinine uygun, parti politika ve görüşleri ülke ve millete hayırlı hizmetleri Yaradan bizlere nasip etsin. ”Diyerek yeni görevlerinde İl Başkan Yardımcılarına başarılar diledi.

 

Milliyetçi Hareket Partisi yeni İl Divanı ise şu isimlerden oluştu.

İL DİVAN KURULU ÜYELERİ

İl Başkanı
Abdullah Karapıçak

İl Sekreteri
Zekeriya Ulusoy 

İl Muhasibi
Yunis Aksu

Teşkilat İşlerinden Sorumlu İl Başkan Yardımcısı
Önder Subaş

Seçim İşlerinden Sorumlu İl Başkan Yardımcısı
Osman Teber 

Yerel Yönetimlerden Sorumlu İl Başkan Yardımcısı
Hüseyin Kurt

Ülkücü Kuruluşlardan Sorumlu İl Başkan Yardımcısı
Oğuz Karlık

Gençlik, Spor, Sanat İşlerinden Sorumlu Sağlık Hemşire
Harun Karapıçak

Ekonomi ve Sosyal Politikalardan Sorumlu İl Başkan Yardımcısı
Burhan Mucur

Hukuk İşleri ve Aile, Kadın, Engellilerden Sorumlu İl Başkan
Tuğçe Karadeniz

Araştırma ve Strateji Geliştirmeden sorumlu İl Başkan Yardımcısı
Fatih Taşlak 

Mesleki ve Sivil Toplum Kuruluşlarından Sorumlu İl Başkan Yardımcısı
Bahattin Eker

Yerel Ekonomi Kalkınma ve İş Dünyasından Sorumlu İl Başkan Yardımcısı
Emre Sesli

Medya ve Tanıtımdan Sorumlu İl Başkan Yardımcısı
Levent Tanrıverdi

İdari ve Mali İşlerden Sorumlu İl Başkan Yardımcısı
Ayhan Koçal

Siyasi ve Sosyal İşler ile Protokolden Sorumlu İl Başkan Yardımcısı
Yaşar Dursun

Kamu Kurum ve Kuruluşlar ile Protokolden Sorumlu İl Başkan Yardımcısı
Osman Kandıra

Halkla İlişkilerden Sorumlu İl Başkan Yardımcısı
Muzaffer Aktürk

İdari Amiri
Ömer Latif Güneri

Güncelleme Tarihi: 18 Ekim 2020, 19:58
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER