Yerel Seçimlerde Samsun'da Hangi Belediye Başkanları Gidecek?

AK Parti Samsun İl Başkanı Hakan Karaduman basın mensupları sabah kahvaltısında bir araya geldi.

Yerel Seçimlerde Samsun'da Hangi Belediye Başkanları Gidecek?

 

AK Parti Samsun İl Başkanı Hakan Karaduman toplantının başında Ordu ilinde yaşanan sel felaketi ile ilgili geçmiş olsun dileklerini iletirken can kaybının yaşanmaması sevindirici şeklinde yorumladı.

 

AK Parti Samsun İl Başkanı Hakan Karaduman açıklamalarını şu şekilde sürdürdü;

 

AK PARTİ OLARAK SEÇİMLERE HER ZAMAN HAZIRIZ

24 Haziran seçimlerinin ardından yine önümüzde 2019 Mart ayında yerel seçimler yapılacak biz AK Parti olarak her zaman seçimlere hazırız. Çalışmalarımız yerel seçimler için devam ediyor. Yerel seçimlerde tüm ilçelerde AK Parti bayrağını dalgalandıracağız.

 

MİLETVEKİLİ SEÇİMLERİNDE TERCİHLERİMİZ DOĞRU

24 Haziran’da gerçekleştirilen genel seçimlerde diğer partilerde olduğu gibi AK Parti Samsun Milletvekilleri adayları da eleştirildi. Fakat bu eleştirileri şahsım adına doğru bulmuyorum. AK Parti’nin 9 milletvekili adayı da ince elemelerden geçilerek belirlenmiştir. 9 adayımızda belirli kriterleri tamamlamış isimlerdir. O yüzden adaylarımızın yanlış tercih edildiği düşüncesine katılmıyorum.

 

SAMSUN’DA 4 SEÇMENİN 1’i ÜYEMİZ

Samsun’da 960 bin civarında seçmen var. Bunların 4’te biri AK Parti’nin üyesi. Yani Samsun’da 205 bin civarında AK Parti üyesi var. Bu nedenle seçmenlerin hepsine rahat bir şekilde ulaşıyoruz.

 

 

YEREL SEÇİMLERDE CUMHUR İTTİFAKI OLACAK MI?

Genel seçimlerde ittifak kararı vardı. O zaman alınan karar genel seçimlerde Cumhurbaşkanlığı seçimleri içindi. Yerel seçimlerde ittifak olması için yeniden çalışmaların yapılması gerekli. Şu anda AK Parti’de yerel seçimlerde ittifak çalışması yok.

 

YEREL SEÇİMLER ERKEN YAPILACAK MI?

Biz yaptığımız tüm toplantılarda ve Cumhurbaşkanımızla görüşmemizde seçimlerinde Mart 2019’da yapılacağı konuşuldu. 18 Kasım’da erken seçimlerin yapılacağı ile ilgili resmi bir çalışmamız olmadı ve seçimlerin 18 Kasım’da yapılması gibi bir gündem söz konusu değil.

 

BELEDİYE BAŞKANLARI İÇİN KRİTERLER NEDİR?

Belediye başkanları aday adayları bilindiği üzere açıklanmaya başladı. Biz aday adaylarından, aday belirleyeceğiz. Belediye Başkanı Adayı belirlemede ki kriterimiz ise herkes tarafından tanınması ve bilinmesi olacak. Bunun gibi bir çok kriterimiz var. Kriterlerimiz her sene değişmiyor, geçen dönemde AK Parti’nin Belediye Başkanı Adayı kriterleri ne ise şimdi de o şekilde olacak.

 

MEVCUT BELEDİYE BAŞKANLARI DEĞİŞECEK Mİ?

AK Parti değişim partisidir. Belirli belediyelerde mevcut belediye başkanlarımız değişti, tekrar aday gösterilmedi. Değişiklik yapılan yerlerde oylarımız artarken değişiklik yapılmayan yerlerde oylarımızın düştüğü yerler var. Oylarımızın düştüğü yerlerde değişim yapılacak, belediye başkanı adayı olarak yeni bir isim gelecek. Bu ismi de AK Parti Genel Merkezi belirleyecek. Bende belli oranda değişim bekliyorum.

Güncelleme Tarihi: 04 Nisan 2019, 22:19
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER