Temel Armutçu'dan MHP'li Cemal Enginyurt'a ser tepki

Saadet Partisi Samsun İl Başkanı Temel Armutçu MHP Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt'un geçen hafta TBMM'de yaptığı küfürlü konuşmaya sert tepki gösterdi.

Temel Armutçu'dan MHP'li Cemal Enginyurt'a ser tepki

Kurtuluş Savaşını kazanan TBMM'nin Cemal Enginyut'un küfürlerini duymak zorunda olmadığını belirten Temel Armutçu: 

" Maalesef ki, Cemal Enginyurt'un küfür olayına karşın yaptığı açıklama ise "özürü kabahatinden büyük" sözünü hatırlattı bizlere. Cemal Enginyurt'a sadece şunu söylemek istiyorum: Kurtuluş Savaşını kazanan bu meclis sizin küfürlerinizi duymak zorunda değil. Daha önce de bir vukuatınız vardı ve cezaevine girerek bedelini ödediniz. Kendinizi kontrol edemiyorsanız, meclis de milleti temsil etmeyi (bunun adı temsilse eğer) de bırakın bu kadar basit... 

'Kutsal değerlere küfretmedim' diyorsunuz ya size göre kutsal nedir.? Kişinin anası, bacısı, karısı, kızı size göre kişinin kutsalı değilmi dir? MHP, bu mensubunu ihraç eder mi? Meclis Başkanlığı meclis genel kuruluna katılmasını engelleyecek şekilde iyi bir disiplin cezası verir mi? Ben bunu bilemem ama. Bence bu millet; o şahsı gönlünde çoktan mahkum etti bile. Allah hiç kimseyi yanlışı savunacak kadar bir acziyete düşürmesin..!" dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER