Tekkeköy'de spor alanları arttı

Her alanda olduğu gibi spor alanında da son yıllardaki yatırımlarıyla adından son ettiren Tekkeköy Belediyesi ilçe sınırları içerisinde hizmete sunduğu farklı özelliklerdeki spor tesisi ve spor alanları ile gençlerin ve sporcuların takdirini topluyor.  

Tekkeköy'de spor alanları arttı

Tekkeköy’deki sportif alan eksikliğini gören Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar görevi devraldığı günden bu zamana kadar sürdürdüğü hummalı çalışmalarla ilçedeki spor alanı ve tesis sayısını kat kat arttırdı.

SAĞLIKLI YAŞAMIN ANAHTARI SPORDUR

Sporun bireye ve gençlere nasıl bir olumlu etki sağladığından bahseden Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar, “Spor sağlıklı yaşamın anahtarıdır. Sağlığın yanında özellikle evlatlarımızın ve gençlerimizin boş vakitlerini sportif aktivitelerle geçirmelerini sağlamak onların çevrenin olumsuz ortam ve koşullarından uzak durmaları noktasında önemli bir adımdır. Hem sağlık için hem de olumsuz çevresel etkenlerden uzak durmak için bu kadar büyük bir önem arz eden spor ve sportif faaliyetler için bizlerde elimizden gelenin en iyisini yaparak ilçemizdeki spor tesisi ve spor alanının sayısını göreve geldiğimiz ilk günden itibaren beş kat arttırdık” dedi.

HER MAHALLEDE SPOR TESİSİ

Tekkeköy’de spor tesisi ve spor alanı olmayan mahalle kalmayacağının altını çizen Başkan Togar, “programlarımız dahilinde iki yıl içerisinde spor tesisi veya spor alanı olmayan mahallemiz kalmayacak. Merkez mahallelerimizin yanında kırsal mahallelerimizde de tamamlamış olduğumuz suni çim halı sahalarımızda yavrularımız, gençlerimiz ve mahalle sakinlerimiz farklı alanlarda faaliyetler yürütmesini sağladık. Yine ülkemizin geleceği için örnek evlatlarımızın yetiştirildiği Tekkeköy Anadolu İmam Hatip Lisesi Fen ve Sosyal Bilimler Proje Okulumuzun bahçesine okul saatlerinde öğrencilerimizin, hafta sonları mahallemizin tüm gençlerinin kullanabileceği örnek bir spor tesisi daha kazandırarak hizmete sunduk. Tüm spor yatırımlarımızda desteklerini esirgemeyen Gençlik ve Spor Bakanımız Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu’na ilçem ve şahsım adına teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.