Tekkeköy Belediyesi'ni Borç Batağında Bırakan Hayati Tekin, Büyükşehir İçin Çok Borcu Var Dedi

2014 yılında CHP'nin Tekkeköy Belediye Başkanı olarak görev yapan Hayati Tekin, yerel seçimlerde kaybedince, koltuğunu AK Parti'li Hasan Togar'a 33 Milyon lira borç ile devretmişti. 2019 yerel seçimlerinde İyi Parti'den Büyükşehir Adayı olan Hayati Tekin, büyükşehirin çok borcu olmasından yakınmaya başladı.

Tekkeköy Belediyesi'ni Borç Batağında Bırakan Hayati Tekin, Büyükşehir İçin Çok Borcu Var Dedi

İYİ Parti Büyükşehir Belediye Başkanı adayı Hayati Tekin Büyükşehir Belediyesi'nin borç batağında olduğunu söylemesiyle akıllara kendisinin 2014 yılında Tekkeköy Belediyesi'ni 33 Milyon lira borçla devretmesi geldi.


Balkan Türkleri Dayanışma Derneğinde konuşan Hayati Tekin’in devrettiği Tekkeköy Belediyesi’nin personel maaşlarını dahi ödemekte güçlük çektiği bilinirken şimdi Büyükşehir Belediyesi’nin borç batağında olduğunu söylemesi ‘bu ne perhiz ne lahana turşusu’ atasözünü akıllara getirdi.

MADEM BORÇ BATAĞINDA NEDEN TALİP OLDU?
Büyükşehir Belediyesi’nin borç batağında olduğunu söyleyen Hayati Tekin’in seçilmesi halinde Büyükşehir Belediyesini nasıl yöneteceği de merak konusu olmuş durumda. Muhalefet partisinden aday olan Tekin’in seçilmesi halinde merkezi hükümetten destek alma imkanı olmadığı da göz önüne alındığında Belediye’yi nasıl yöneteceği merak konusu olmuş durumda. Seçmene verdiği sınırsız vaatleri ile iyice akıllarda soru işaretleri bırakırken Tekin’in Tekkeköy Belediyesi’ni borç içinde devretmiş olması vaatlerinin gerçekler karşısında karşılığının olmadığı şeklinde yorumlanmakta.

KAYNAK BULMASI İMKÂNSIZ
İYİ Parti’den Büyükşehir Belediye Başkan adayı olan Hayati Tekin’in borç batağında olan Büyükşehir belediyesini yönetmesinin adeta imkânsız olduğu göz önüne alındığında iktidardan destek almasının imkânsız olduğu da göz önüne alındığında Hayati Tekin’in kaynak bulma imkânı olmadığı ortaya çıkmakta. Anketlerdeki durum da göz önüne alındığında 3’lü seçimde bu şartlarda Büyükşehir Belediyesi’ni kazanması mümkün gözükmeyen Hayati Tekin’in kaynak bulması da imkânsız gözükmekte. Büyükşehir’in değerli neyi varsa satışa çıkartmak zorunda kaldığı da göz önüne alındığında, ‘’Hayati Tekin imkansızın peşinde’’ yorumları kamuoyunda dillendirilmekte.

Kaynak: Denge Gazetesi

Güncelleme Tarihi: 11 Eylül 2019, 15:34

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.