SAMULAŞ Müdürü Enver Sedat Tamgacı istifa etti mi ettirildi mi?

Samsun Büyükşehir Belediyesine bağlı SAMULAŞ A.Ş’nin Genel Müdürü Enver Sedat Tamgacı'nın ani bir karar ile görevden affını istemesi akıllara soru işaretleri getirdi.

SAMULAŞ Müdürü Enver Sedat Tamgacı istifa etti mi ettirildi mi?

2019 yılı yerel seçimlerinin ardından Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkan koltuğuna oturan Mustafa Demir, belediye içerisinde birim amir ve müdürlerin yerini değiştirdi. 

TAMGACI'YI, DEMİR GETİRTMİŞTİ
Belediyeye bağlı sirketlerin müdür kadrosunda da değişiklik yapan Mustafa Demir, SAMULAŞ A.Ş'nin başına, Malatya Büyükşehir Belediyesi'nin toplu taşımacılık şirketi MOTAŞ'ın genel müdürü olarak görev yapan Enver Sedat Tamgacı'yı müdür olarak getirdi.

İSTİFA SÜRECİ ARDINDAKİ SIR PERDESİ
Yaklaşık 3 yıldır SAMULAŞ'ta görev yapan Tamgacı, bugün alınan bir karar ile görevinden istifa ettiği öğrenildi.
İstafa sürecenin 2 hafta öncesinde büyükşehir belediyesi otobüslerinin SAMULAŞ bünyesinden alınarak, Samsun Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Daire Başkanlığı'na bağlanması, Mustafa Demir ile Enver Sedat Tamgacı arasında yaşanan sorunların habercisi niteliğindeydi.

TEKNOFEST ÖNCESİ RİSKLİ HAMLE
Samsun başta olmak üzere Karadeniz'in bir kaç ilinde 30 Ağustos'ta yapılacak Teknofest öncesi, şehir içi ulaşımın önem kazandığı zamanda, otobüslerin SAMULAŞ bünyesinden alınması gerginliğin boyutunun küçümsenmeyecek derecede olduğunu gözler önüne serdi.

Kaynak: Gerçek Taraf

Güncelleme Tarihi: 01 Şubat 2022, 21:24
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ravza nur soylu
Ravza nur soylu - 4 ay Önce

Gule gule tamgaci anca ayet paylas samulas sayfasinda ne oldu

Vatan DAŞ
Vatan DAŞ - 4 ay Önce

Sen misin arabaların gidebildiği eğitim araştırmaya çıkan otobüsleri iptal eden, iyi oldu sana...Sımtafa sen de kalemkayanın 6 nolu otobüsünü geri ver artık.

Okuyorsa o bilir
Okuyorsa o bilir - 3 ay Önce

İstifa etmedi, görevden alındı o da kendisi istifa etmiş gibi bir durum oluşturdu. O görevde bu gibi bir kişi çok bile kaldı. Geldiği günden bu yana Samulaş içerisinde kendi egosunu tatmin etmekten başka bir görevi olduğunu sanmıyorum. Geldiği günden beri görev değişimleri ve işten çıkarılanların hiç biri hakkını helal etmedi.
O kul hakları ile namaz kılsan ne olur. Kimin gönlüne girebildin ki!
Teknofest öncesi bence risk yok, insanlar biraz asıl işlerini yapmalarına fırsat verilir umarım. Burada Gökhan belere büyük bir iş düştüğü kanaatindeyim. Est döneminde görev değişiklikleri ile şirkette kaybolan liyakati bir an önce geri getirmesi gerekiyor. Bu şekilde diğer çalışanlarında motivasyonlarını attırarak şirkette olumlu bir hava oluşturacaktır.

Guat
Guat - 4 ay Önce

İstifa etmedi, görevden alınacağını öğrenince istifa etti. Geç bile kalındı. Devletin parasını ve çalışanların kul haklarını yemekten başka ne iş yaptı ki!
Allah bildiği gibi yapsın

Atacan Çağlayan
Atacan Çağlayan - 2 ay Önce

Değerli bir kişiyi. Sırf birilerinin ahlaki yapısına uymadığı için yordular , engel oldular ve sonunda adam çileden çıktı ve işini bırakmak zorunda kaldı. mağlesef bir çok yer böyle işini çok iyi yapıyor fakat el öpmüyor ve uygunsuz işleri görüyorsan seni gitmeye mecbur bırakıyorlar.bence samsun çok şey kaybetti. Sebep olanları rabbime havale ediyorum.

SIRADAKİ HABER