Samsunlu Muhtar Çıldırdı

Suriyeli mültecilere sahile giriş yasağı koyduğu iddia edilen Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz'dan sonra Samsun'da Canik ilçesi Gaziosmanpaşa Mahallesi Muhtarı Osman Yüksel de isyan etti. Yüksel mahallesindeki ev sahiplerine seslenerek, "Mahallemde Suriyeli istemiyorum" dedi.

Samsunlu Muhtar Çıldırdı

Gazete Gerçek'ten Mustafa ATASEVEN'in haberine göre; Birleşmiş Milletler tarafından Suriyeli mültecilerin yerleştirildikleri iller arasında yer alan Samsun'da son yılarda Suriyelilerin sayısındaki artış tepkilerin giderek artmasına neden oluyor. Suriyeli mültecilere sahile giriş yasağı koyduğu iddia edilen Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz'dan sonra Samsun'da Canik ilçesi Gaziosmanpaşa Mahallesi Muhtarı Osman Yüksel de isyan etti. 

'SURİYELİ İSTEMİYORUM'

Gaziosmanpaşa Mahallesi Muhtarı Osman Yüksel, sosyal medya hesabından, "Mahallemde Suriyeli istemiyorum. Evini kiraya veren vatandaşlarımızdan rica ediyorum. Çocuklarımıza kötü örnek oluyorlar"  mesajını paylaştı. Osman Yüksel'in paylaşımı kısa sürede çok sayıda kişiden beğeni aldı.

'MÜSLÜMAN OLSALAR CAMİYE GELİRLER'

Osman Yüksel paylaşımı ile ilgili olarak gazetemizin sorularını yanıtlarken kesinikle ırkçı olmadığını belirtirken, "Dediğim gibi benim mahallemde 600'e yakın Suriyeli var. Bunların büyük bir çoğunluğu Yezidi. (Ezidi). Hemen hemen hepsinin evini ziyaret ettim. Bizim kültürümüzle uzaktan yakından ilgileri yok. Sadece yiyip içip yatıyorlar. Ayrıca evlerinde 10-15 kişi kalıyorlar. Mahalledeki küçük çocuklara saldırıyorlar. Bizim Hristiyan da olsa Yahudi de olsa fakir fukara muhtaç insanın başımızın üstünde yeri var. Ama adamlar sahillerde, parklarda. Bunların yüzünden bizim vatandaşımız parkta oturamıyor. Benim ülkeme gelen benim kardeşim. Ev ev gezdim. Bunlar Müslüman falan değil. 600'ün üzerinde Suriyeli var, 10 tane Suriyeli camiye gelmiyor" diye konuştu.

'BİMER'E DE BİLDİRECEĞİM'

Yaşadığı sıkıntıları BİMER'e de dilekçeyle bildireceğini belirten Muhtar Osman Yüksel, "O yüzden Canik'teki ev sahiplerinden rica ediyorum. Suriyelilere lütfen kiraya ev vermesinler. Mahallemizde bunlarla ilgili gerginlikler yaşanıyor. Bu nedenle mahallemde Suriyeli istemiyorum" dedi.

 

Güncelleme Tarihi: 11 Haziran 2019, 22:32
YORUM EKLE
YORUMLAR
Mustafa Öztürk
Mustafa Öztürk - 3 ay Önce

Bu işleri yapmak için biraz deli olmak lazım Osman muhtarımda da bu mevcut inşAllah başarır kolay gelsin muhtarım

Murat bektas
Murat bektas - 3 ay Önce

Osman abıyı yıllardır tanırım gayet duzgun bır adamdır vatandas olarak bızım sesımızdır davasında cok haklı gonulden desteklıyorum mahallemızı bunlardan soyutlamalıyız bunlara ınsan dahı denmez hergun onlarcasıyla karsılasıyoruz ...bence sadece mahallemızden degıl ulkemızdende gıtmelıler..

Mustafa Çamlı
Mustafa Çamlı - 3 ay Önce

Helal olsun muhtarına buravvo tebrik ediyorum

Nevzat sinci
Nevzat sinci - 3 ay Önce

Helal olsun Osman abi bıktık bunlardan doru diyon müslüman olsalar camiye gider

hava şermet
hava şermet - 3 ay Önce

belediyelerimiz hep birlikte olup lütfen şunları göndersin artık o ev veren işyerini kiraya veren her kim varsa hepsine lanet olsun dilerim ön ayak olanlarin başına gelmedik iş kalmaz geberesiceler istemiyoruz defolup gitsinler

Yorgun
Yorgun - 3 ay Önce

Arkadaşlar samsunda olan multeci kadar turkiyenin hic bir yerinde yok bir haftada 20 fazla şehit verdik ateş düştüğü yeri yakar 18 yaş üstü gençleri toplayıp türk devletinin onları savaşa göndermesi gerekiyor suriye toprakları için türk askerî ölüyor gitsin suriyeliler savaşsın türk askeri niye ölüyor yazık günah değilmi yetim kalan çocuklara dul kalan eşlere Allah katında bunların hesabını kimse veremez samsunda mülteci istemiyoruz arkadaşlar SAMSUN için orgutleselim temiz ve güzel samsun için

Sevgi Kesim Dede
Sevgi Kesim Dede - 3 ay Önce

Sağolasın Muhtarım, Keşke Herkes Sizin Gibi Duyarlı Olsa...

Doğru olan
Doğru olan - 3 ay Önce

Tayyip kızmasın satın muhtar Süleyman kapıya dayanır Allah muhafaza ????????


SIRADAKİ HABER