Samsun’da ‘Haydi Çocuklar Camiye’ Projesinin ödül töreni gerçekleştirildi

Samsun’da yarıyıl tatilinde gerçekleştirilen ‘Haydi Çocuklar Camiye’ projesinde ödüller sahiplerini buldu.

Samsun’da ‘Haydi Çocuklar Camiye’ Projesinin ödül töreni gerçekleştirildi

Server Yaşam Vakfı tarafından organize edilen, Samsun ilinde de Yıldız Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü işbirliğiyle organize edilen yarışmanın ödül töreni İlkadım Bayraktar Camii’nde yapıldı. Dereceye giren öğrencilere hediye çekleri ve çeşitli hediyeler takdim edildi. Türkiye geneli yaklaşık 170 Bin, Samsun geneli yaklaşık 2 Bin çocuğun katıldığı projede, merkez ilçelerde bulunan çocuklara hediyeleri verildi. Diğer ilçelerde bulunan çocuklara hediyeleri de verilerek, Samsun’da 329 çocuk hediye alacak.

Programa katılanlara halka tatlı ve pamuk şekeri ikram edildi.

Yıldız Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü Yönetim Kurulu adına konuşma yapan Cemal Zorlu; ‘Haydi Çocuklar Camiye’ projesini, 2018 yılından beri düzenlediklerini, amaçlarının çocukların yarıyıl tatilini faydalı aktiviteler ile değerlendirmelerini sağlamak olduğunu, bunun için de ‘Haydi Çocuklar Camiye’ projesini yaptıklarını söyledi. Bu proje sayesinde çocukların namaz kılmayı bir yarış halinde, eğlenerek yaptıklarını ve bu sayede Namaz kılmaya erken yaşlarda alıştıklarını belirtti.

Ailelerinde bundan çok memnun olduklarını belirten Zorlu, yarışmanın bundan sonraki yıllarda da devam edeceğini ve önümüzdeki günlerde de Ufka Yolculuk-10 “Sağlıklı Düşünme” Bilgi ve Kültür Yarışmasını yapacaklarını söyleyerek, sözlerini Yıldız Gençlik Spor ve İzcilik Kulübünün diğer faaliyetlerini anlatarak tamamladı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER