Samsun’da EDS’ler kime ait, EDS radarlar ceza kesiyor mu?

Samsun Atatürk Bulvarında kurulan EDS cihazlarının radar cezası kestiği söylentilerinin üzerine Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mustafa Demir açıklama yaptı.

Samsun’da EDS’ler kime ait, EDS radarlar ceza kesiyor mu?

Samsun Atatürk Bulvarında kurulan Elektronik Denetleme Sistemi olarak adlandırılan EDS radar cihazları hangi kurum tarafından yerleştirdiği ve EDS’lerin radar cezası kestiği söylentileri üzerine Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mustafa Demir açıklama yaptı.

EDS EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ'NÜN

Başkan Demir, “EDS bize ait bir sistem değil. Tamamen Emniyet Müdürlüğümüzün yönetiminde olan bir sistem. Bizim akıllı kavşaklarda ekstra radar, hız ölçümü gibi bir sistem olmayacak. İçişleri Bakanlığında projeyi onaylatırken bu konuda anlaştık” dedi.

ATATÜRK BULVARINDA HIZ LİMİTİ 82 OLACAK

Atatürk Bulvarı’nda hız koridorları olacağını ifade eden Başkan Demir, “ Emniyet Müdürlüğümüzle yeni görüştük. Atatürk Bulvarı’nda hız limiti 70 kilometreden 82 kilometreye çıkacak. Recep Tayyip Erdoğan Bulvarındaki Kavşağı da bu sisteme dahil ettiğimizde orada da şu an 70 kilometre olan hız sınırını 82 kilometreye çıkartılacak" diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 24 Ekim 2022, 00:08

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

YORUMLAR
Samsunlu
Samsunlu - 3 hafta Önce

Sizi tenesir paklar milletin pahaliliktan çektiği yetmiyormuş gibi cezaları da celladın kılıcı gibi sallayın başımızda yazdığınız kurallara kendiniz uymayın anca millete uydurun