Samsun Zirve Park Mağdurları

AK Parti eski il Başkanı Osman Çetinkaya’nın, Yıldırım Osmanlı İnşaat Taahhüt ortaklığında Karasamsun Mahallesi’nde inşa ettiği Zirve Park Evleri’nde vatandaşlar mağdur olduklarını iddia etti.

Samsun Zirve Park Mağdurları

AK Parti eski il Başkanı Osman Çetinkaya’nın, Yıldırım Osmanlı İnşaat Taahhüt ortaklığında Karasamsun Mahallesi’nde inşa ettiği Zirve Park Evleri’nde müşterilerine vadettiği birçok şeyi yapmadığını iddia eden site sakinlerinden Halit Önem, Osman Çetinkaya’nın, kendilerine sattığı dairelerle ilgili hazırladığı katalogda taahhüt ettiği yüzme havuzu, kapalı spor salonu, jeneratör gibi ortak kullanımların hiç birisini yapmadığını, site sakinleri olarak mağdur olduklarını söyledi.

METREKARELER DE TUTMUYOR

Çetinkaya’nın kendilerine sattığı dairelerle ilgili yapmayı vadettiği kapalı yüzme havuzu, kameralı 7/24 güvenlik, jeneratör, klima tesisatı, spor salonu, her odada internet, çocuk parkı, çevre peyzaj gibi bir çok sosyal yapıyı yapmadığı için 44 dairelik site sahiplerinin mağdur olduğunu, bu konuyla ilgili 23/08/2016 tarihinde yapılan toplantıya davet etmelerine rağmen toplantıya da katılmadığını sözlerine ekledi. Ayrıca Çetinkaya’nın hazırladığı katalogda, kendilerine satılan dairelerin 185 metrekare olduğunun beyan edilmesine rağmen sözleşmede 129 metrekare olduğu ortaya çıkınca ne yapacaklarını şaşırıp kaldıklarını belirtti.

DAİRELERİ SATARKEN AK PARTİ'Yİ KULLANDI

Osman Çetinkaya’nın sattığı daireleri bitmeden aldığı için katalog üzerinden satın aldığını ifade eden Halit Önem, Çetinkaya’yı tanımadığını ama kendisini AK Parti üçüncü dönem İl Başkanı olarak tanıttığını ve kesinlikle hazırladığı kataloğa sadık kalacağını, AK Parti İl Başkanlığı yapmış bir kişinin yalan konuşmasının söz konusu olamayacağını söylemesi üzerine üç daire satın aldığını sözlerine ekledi. Önem, Çetinkaya’nın bu yaptığının ne anlama geldiğini kamuoyunun takdirine bırakıyorum dedi.

Denge Gazetesi

Güncelleme Tarihi: 07 Ocak 2021, 01:12
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER