Samsun Vergi Denetim Kurulu (VDK) Kapandı

Hazine ve Maliye Bakanlığı’na ait Vergi Denetim Kurulu, aralarında Samsun’un da olduğu 20 ilde kapatıldı. Samsun’un Atakum ilçesinde faaliyet gösteren, Vergi Denetim Kurulu grup başkanlığında 230 müfettişin görev yaptığı biliniyor.

Samsun Vergi Denetim Kurulu (VDK) Kapandı

Samsun’un Atakum ilçesinde bulunan, Hazine ve Maliye Bakanlığı Vergi Denetim Kurulu Başkanlığı'na bağlı Grup Başkanlığı, vergi müfettişleri tarafından vergi incelemesi yapan Vergi Denetim Kurulu kapatıldı.

230 MÜFETTİŞ ANKARA’YA GİTTİ

Samsun VDK’da 230 kişinin görev yaptığı vergi müfettişleri Ankara'ya gönderildi. Samsun'da vergi denetimleri Ankara Vergi Kurulu'na bağlı olacak.

KAÇAKÇILARIN ÖNÜ AÇILABİLİR

Vergi müfettişlerinin Samsun’dan ayrılması ile denetimin azalması akabinde, kayıt dışı ekonominin önünü açacağı, kaçakçı ve naylon fatura düzenleyen kötü niyetli kişilerin artacağı düşünülüyor.

Kaynak: Gerçek Taraf

Güncelleme Tarihi: 21 Temmuz 2019, 17:55
YORUM EKLE
YORUMLAR
Nevin Yalın
Nevin Yalın - 7 ay Önce

Kapanan illerdeki eş durumları Vergi Denetim Kurulu tarafından dikkate alınmıyor. Bizlere Vergi Müfettişi ünvanından vazgeçerseniz istediğiniz ile gidin diyerek Başkanının ağzından sözler çıkıyor

Ayşe Çakır
Ayşe Çakır - 7 ay Önce

Vergi denetim kurulu eş durumunda çok katı davranıyor. Başkan suat sarıgül eş durumu için yapacak bir şeylerinin olmadığının istersek memurluğa dönebileceğimizi söyledi. Vergi Müfettişliği ünvanını bırakıp memurluğa dönmekle emeklerimiz zayi olur. Kimsenin umurunda değil

Fatih Karagöz
Fatih Karagöz - 7 ay Önce

Samsundan vergi denetiminin kalkmasi kayitdisiligi ve kacakciligi artiracaktir.Vergi denetim kurulu baskani Suat Sarıgül hesap uzmanlarının kuklası olmayi bırakmalidır.

SIRADAKİ HABER