banner176

Samsun'un 2. Devlet Üniversitesi “Samsun Üniversitesi“ Açılacak

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Samsun'a ikinci devlet üniversitesi yapılacağını adının da "Samsun Üniversitesi" olacağının müjdesini verdi.

Samsun'un 2. Devlet Üniversitesi “Samsun Üniversitesi“ Açılacak

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Yaşar Doğu Spor Salonu'nda düzenlenen AK Parti Samsun 6. Olağan İl Kongresi'ndeki konuşmasına, "Samsun, 16 Nisan halk oylamasında yüzde 64'lük 'evet' oranıyla sözünü tuttu ve Türkiye ortalamasının çok üzerinde bir seviyeye ulaştı. Samsun, 'kurucu şehir' olma vasfıyla milletimizin gönlünde ayrı bir yere sahip." diyerek başladı.

Erdoğan, eğitimde 4 bin 576 yeni derslik yaptıklarını, 8 bin 451 kişilik yüksek öğrenim yurtlarını faaliyete geçirdiklerini belirterek, şunları söyledi:

"Şimdi sizlere bir müjde vermek istiyorum. Samsun'a ikinci bir devlet üniversitesi açıyoruz. Doğrudan şehrimizin ismini verdiğimiz Samsun Üniversitemizin kuruluşuyla ilgili karar, önceki gün Yükseköğretim Kurulumuzda alındı. İnşallah diğer aşamaları da süratle geçerek, kanun olarak Meclisimizden çıkacak ve üniversitemiz en yakın zamanda eğitim, öğretime başlayacaktır." dedi.

Kanun taslağı onaylanırsa Samsun’da kurulacak olan yeni “Samsun Üniversitesi”nin fakülteleri;

- Mühendislik ve Doğa Bilimleri,

- İktisadi, İdari ve Doğa Bilimleri,

- Mühendislik ve Tasarım, -

Lisansüstü Eğitim Enstitüsü'nden oluşacak

                

Güncelleme Tarihi: 22 Ağustos 2019, 12:04
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER