Samsun Türk Sağlık Sen’de 250 kişi istifa etti

Türk Sağlık Sen Samsun Şubesi üyesi olan 250 sağlık çalışanın istifa ettiği öğrenildi. Kasım ayında yapılacak kongrede Başkan Erdoğan Çakmak aday gösterilmeyerek Gökhan Şahin’in tek aday olarak seçimlere gireceği öğrenildi.

Samsun Türk Sağlık Sen’de 250 kişi istifa etti

Milliyetçi Hareket Partisi’ne yakınlığı ile bilinen Türk Sağlık Sendikası’nın Samsun Şubesi’nde istifaların artmasıyla birlikte gözler sağlık camiasına çevrildi.

TOPLU İSTİFALAR BAŞLADI

Son bir hafta içerisinde resmi kayıtlara göre; Türk Sağlık Sen Samsun Şubesi’nde 250 üye istifa etti. Samsun’da 3500 üyesi bulunan Türk Sağlık Sen’de istifaların başkanlık seçimlerine kadar daha da artacağı bekleniyor.

GÖKHAN ŞAHİN TEK ADAY OLARAK SEÇİME GİRECEK

Gerçek Taraf haber sitesi Genel Yayın Yönetmeni Okan Çakır’ın edindiği bilgilere göre; MHP’nin sendikası olarak bilinen Türk Sağlık Sen Samsun Şube Başkanı Erdoğan Çakmak’ın, İyi Parti’ye yakın olduğu iddiasıyla 21 Kasım’da yapılacak kongrede aday gösterilmeyerek, mevcut yönetimde bulunan Gökhan Şahin’in kongrede tek aday olarak seçime gireceği öğrenildi.

İSTİFA SAYISI 800’Ü BULABİLİR

Türk Sağlık Sendikası Samsun Şubesi kongre tarihine kadar istifa eden üye sayısının 800’lü rakamlara ulaşacağı iddiası konuşuluyor.

Kaynak: Gerçek Taraf

Güncelleme Tarihi: 23 Ekim 2021, 14:06
YORUM EKLE
YORUMLAR
Atsız
Atsız - 10 ay Önce

Bizim kayıtlarımızda böyle bir istifa bilgisi yok. Birde resmi kayıtlara göre yazmışsınız. Bu bilgilerin hepsi kocaman bir yalan.....

TTS li
TTS li - 10 ay Önce

Resmi kayıt soran yorumcular geçen ay kesinti listesindeki sayı ile bu ay ki sayıyı paylaşım hodri meydan sendika kimsenin arka bahçesi siyaset yeri memur senin oyuncağı değil bu atamaları yaoan yaotiran ülkücü yönetici düşmanı iş bitlikcileri kamu sen oarcalqnsin isteyen memur sen ve kamu sen içinde yıllardır ülkücü durup başarılı başkanları indirmek isteyen kişiler

Adsız
Adsız - 10 ay Önce

Tss bireyin değil bireylerin sendikasıdır,, resmi kayıt demişsiniz nerede, öyle onun bunun gazına gelerek istifa edecek üye hiç durmasın istifa etsin o kişilerin ne kendine nede topluma zaten bir faydası bulunmaz.. Türkiye cumhuriyeti varoldukca TSS aileside var olacaktır..

Türk Oğlu Türk
Türk Oğlu Türk - 10 ay Önce

Böyle bir iddia olduğunu sanmıyorum..Ancak varsa bile iki dönemdir başkanlık yapan koltuk sevdalısı Erdoğan Çakmak yapıyordur..Sendikanın bütün imkanlarını kendi şahsi menfaatleri için kullanan Erdoğan beye koltuktan ayrılması zor geliyor sanırım..
Kendisini davasına adamış dürüst bir adamın gelmesi, sağlık camiası için çok isabetli olacaktır..Gökhan şahinin adaylığı isabetli bir karar olmuştur

Gerçek tss li
Gerçek tss li - 10 ay Önce

1800 üye sayısını çalışkanlığıyla kişiliğiyle 4000 e yaklaştirmis başkan mi menfaati için koltuk bırakmak istemiyor? Arkadaş tehditle zorla el cektirilip sendikaya kayyum atanıyor,birde iftira atıyorsunuz utanmadan! Bozkurtlar olmuş Akkurt hâlâ konuşuyorsunuz!130 temsilciden 80 i istifa etti,üyelikten istifa için de herkes seçim sonunu bekliyor! Dürüst dediğiniz Gökhan Şahin arkadaşını arkadan vurmuş bir şahistir!Buyrun tepe tepe kullanin kayyum başkaninizi, körler sağırlar birbirini ağırlar!Sizinle aynı havayı solumayacağim için mutluyum!!!!!

Atsız
Atsız - 6 ay Önce

Gerçek TSS li imiş. Senin bu sendikaya ne zaman üye olduğunu ve git gellerini biliyoruz. Layık olduğunuz yere gittiniz. Tss Samsun şubesinin üye sayısını yükselten Erdoğan değil, gece gündüz çalışan emek veren temsilci arkadaşlardır. Aynı havayı solumayacağımız için bizler sizden daha mutluyuz. By by

SIRADAKİ HABER