Samsun Sağlık İl Müdürü’ne Operasyon

Samsun İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Muhammet Ali Oruç’a, AK Parti Samsun İl Yönetimi tarafından itibar suikastine uğratıldığı öne sürüldü.

Samsun Sağlık İl Müdürü’ne Operasyon

AMBULANS UÇAKLA ANKARA’YA GİTTİ
Samsun İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Muhammet Ali Oruç, geçtiğimiz günlerde koronavirüs tedavisi için Ankara’ya özel ambulans uçakla gitti. Sağlık Kenti Samsun olarak lanse edilen Samsun'da tedavi olmak yerine Ankara'da tedavi olmayı tercih etmesi tepkilere neden olmuştu.

AK PARTİLİ YÖNETİCİLERİN HEDEFİNDE
Tedavisinin ardından Samsun’a geri dönen Sağlık İl Müdürü Doç. Dr. Muhammet Ali Oruç’a, AK Parti Samsun İl Başkan Yardımcısı Mahmut İşbilir tarafından yapılan yorum Samsun gündeminde olay oldu.
Mahmut İşbilir, yorumda, “Bu şehirde emrinizde bunca kamu hastaneleri varken şehrinizin Sağlık İl Müdürü olarak ambulans uçak ile Ankara ya tedaviye gitmeniz manidar” dedi. İşbilir’in Sağlık İl Müdürüne yaptığı yorumun AK Parti yönetiminde bazı isimler tarafından beğenilmesi dikkatlerden kaçmadı.

SAĞLIK İL MÜDÜRLÜĞÜ KAPIŞMASI
Samsun Eğitim Araştırma Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Ahmet Şen’in Sağlık İl Müdürü olmasını isteyen AK Parti’de ki bazı il yöneticilerin, hastanenin İdari Mali Hizmetler Müdürü Göksel Kaplan tarafından Doç. Dr. Ahmet Şen ile görüştürüldüğü, bu görüşme sonrasında Ahmet Şen’in yakında imzalanacak olan, Sağlık Müdürlüğü Sözleşmesi’nde AK Parti İl Yönetimi’nin adayı olduğu iddia edildi.


Samsun Eğitim Araştırma Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Ahmet Şen

KAPLAN’IN HEDEFİ
Samsun Eğitim Araştırma Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Ahmet Şen’in, Samsun Sağlık İl Müdürü olması durumunda, Göksel Kaplan’ın da mevcut Samsun Sağlık İl Müdürlüğü Destek Hizmetler Başkanı Erol Öztürk’ün yerine gelmek istediği kulis bilgileri arasında yer aldı.

ŞENCİLER, DEMİRCAN’A KARŞI
Eski Sağlık Bakanı AK Parti Samsun Milletvekili Ahmet Demircan’ın, Samsun İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Muhammet Ali Oruç’a verdiği destek bilinirken, AK Parti Samsun İl Yönetimi’nde ki bazı yöneticilerin Samsun Eğitim Araştırma Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Ahmet Şen’i desteklemesi parti içerisinde kaosa neden oldu.


Samsun İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Muhammet Ali Oruç

İL BAŞKANI NEDEN SESSİZ?
AK Parti Samsun İl Yönetimi'nin, İl Sağlık Müdürlüğü'ne yaptığı öne sürülen siyasi operasyonda, AK Parti Samsun İl Başkanı Ersan Aksu'nun konu hakkında hiç bir açıklama yapmayarak sessizliğini sürdürmesi kamuoyunda merak oluşturdu.

Öte yandan Samsun Sağlık İl Müdürü Muhammet Ali Oruç’un Ankara’da koronavirüs tedavisi olması gibi AK Parti Samsun Milletvekili Ahmet Demircan’ın Tokat’ta karantina altına alınması da eleştirilmişti.

Kaynak: Gerçek Taraf

Güncelleme Tarihi: 04 Nisan 2021, 17:20
YORUM EKLE
YORUMLAR
serkan cansın
serkan cansın - 3 ay Önce

gerçek taraf bırde bakanın yegeni yaşar temel ile müdür yardımcısının kavgasını ve bakanın yegenine dokunulamamasını yazsanız.saglık md nasıl koruyor

Samsunlu 55
Samsunlu 55 - 3 ay Önce

İç çekişmeleri bilmem ama Samsun gibi bir büyük şehrin Sağlık Müdürü korona tedavisi için Ankara'ya gidiyorsa başında bulunduğu teşkilata güvenmiyor demektir. Tepki görmesi normal hatta görevden alınması gerekir. Samsun'da vakaların rekor seviyede olduğu ulusal Tv'lerde her gün haber yapılıyor. İşlerin yürümediği ortada.

Sait
Sait - 3 ay Önce

Hastanelerde personele uygulanan Mobingi de araştırın eğitim araştırma hastanesinde arkası kuvvetli olmayanı mobing uygulama alanı olarak görüyorlar

Bafralı
Bafralı - 3 ay Önce

Müdür bey iyi ki Eğitim araştırmada yatmayıp Ankaraya gitmiş bunlar bu makam sevdalarıyla müdürü değil iyileştirmek coronadan der öldürürlerdi

SIRADAKİ HABER