Samsun Sağlık İl Müdürlüğü’nden flaş ‘Süper Bulaştırıcı’ açıklaması

CNN Türk programına konuk olan Prof. Dr. Mustafa Çetiner; ‘Samsun’da süper bulaştırıcı var. Dedesi umreden geliyor, ondan koronavirüsü kapıyor, büyük bir alışveriş merkezinde hamburgercide çalışan kişinin virüsü onlarca insana enfekte ettiğini’ belirtmişti. Samsun’da gündem olan bu haber üzerine Samsun Sağlık İl Müdürlüğü flaş açıklama yayınladı.

Samsun Sağlık İl Müdürlüğü’nden flaş ‘Süper Bulaştırıcı’ açıklaması

Dünya’yı kasıp kavuran ve Türkiye’yi etkisi altına alan koronavirüs hızla yayılmaya devam ediyor. Bugün itibariyle Türkiye’de vaka sayısı 5698 olurken, ölüm sayısı ise 92’ye çıktı.

SAMSUN’DA VAKA VAR MI?
Türkiye’de koronavirüs taşıyıcısı 5698 kişiye ulaşmasıyla Samsun’da koronavirüs taşıyıcı olup olmadığı resmi olarak açıklanmadı.

SAMSUN’DA SÜPER BULAŞTIRICI VAR
CNN Türk programına konuk olan Prof. Dr. Mustafa Çetiner; ‘Samsun’da süper bulaştırıcı var. Dedesi umreden geliyor, ondan koronavirüsü kapıyor, büyük bir alışveriş merkezinde hamburgercide çalışan kişinin virüsü onlarca insana enfekte ettiğini’ belirtti.

AĞZINDAN KAÇIRDI, TOPARLAMAYA ÇALIŞTI
Çetiner, bakanlığın koronavirüs vakasında il açıklamadığını bir an dalgınlığına gelerek unutup Samsun ismini verdi. Sonra toparlamaya çalışsada canlı yayını izleyen tüm seyirciler 'süper bulaştırıcı' şeklinde hitap ettiğini vakanın Samsun'da olduğunu öğrenmiş oldu.

İL İL VAKA SAYILARI AÇIKLANACAK MI?
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca; ‘Bir bölgenin salgını taşıdığı, bazılarının taşımadığı, bir bölgeden başka bölgeye geçişin daha fazla olmaması için (İtalya'da olduğu gibi) açıklamak istemiyoruz. Cumhurbaşkanımız bu konuyu değerlendirmektedir. Daha fazla vakanın görüldüğü iller varsa bunun için yapılması gereken önerileri de Cumhurbaşkanımıza sunmuş bulunuyoruz. Benim bilgi vermem doğru değil’ açıklamasını yaparak. Şimdilik koronavirüs taşıyıcılarını il il açıklamayacağını dile getirdi.

SAMSUN SAĞLIK İL MÜDÜRLÜĞÜ’NDEN FLAŞ AÇIKLAMA

CNN Türk programına konuk olan Prof. Dr. Mustafa Çetiner; ‘Samsun’da süper bulaştırıcı var. Dedesi umreden geliyor, ondan koronavirüsü kapıyor, büyük bir alışveriş merkezinde hamburgercide çalışan kişinin virüsü onlarca insana enfekte ettiğini’ söylemesinden sonra Samsun’da gündem ‘süper taşıyıcı’ oldu.
Samsun Sağlık İl Müdürlüğü bu haberler sonrası “Sosyal Medyada ve bazı haber sitelerinde yayınlanan 'Samsun'da süper bulaştırıcı var' başlıklı haber doğru değildir. İlimizde böyle bir durum yaşanmamıştır. Ülkemizin içinden geçtiği bu hassas dönemde lütfen, resmi kurumlar tarafından yapılmayan açıklamalara itibar etmeyelim.” Açıklamasında bulundu.

Güncelleme Tarihi: 28 Mart 2020, 15:28

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

YORUMLAR
Aslah  hasan
Aslah hasan - 3 yıl Önce

Sağlik müdürlüğü uyu yor kendinden haberi yok hastaneler tika basa dolmuş gerçekleri insanlara anlatsin önlem alalım