Samsun OMÜ'de düzenek son anda fark edildi

Samsun 19 Mayıs Üniversitesi'Nin erkekler tuvaletine gizlenmiş, sınavda kopya çekmek için hazırlanmış wifi sağlayıcısı, kamera, kulaklık gibi kopya düzeneği güvenlik personeli tarafından son anda fark edildi.

Samsun OMÜ'de düzenek son anda fark edildi

Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Fen Edebiyat Fakültesinde güvenlik görevlileri, Yükseköğretim Kurumları Yabancı Dil (YÖKDİL) Sınavı öncesi yapılan kontrollerde kopya düzeneği yakaladı.

UZAKTAN BAĞLANTI İLE KOPYA
Sınav öncesi rutin kontrollerini yapan güvenlik görevlisi Fatih Tağhan ve Arslan Elibol Fen Edebiyat Fakültesinde erkekler tuvaletinde bir paket tespit etti. Pakette; wifi sağlayıcısı, kamera, kulaklık gibi kopya düzeneği hazırlandığı tespit edildi. Güvenlik görevlileri tarafından OMÜ Güvenlik amirliğine ve il emniyet birimlerine haber verildi. Düzeneği hazırlayan kişileri takibe alan polis ekipleri, bu kişileri sınav günü suçüstü yakaladı.

REKTÖRDEN TEŞEKKÜR BELGESİ
Rektör Bilgiç, suçun oluşmasını önlenmesinde ve suç delillerini emniyet birimlerine teslim edilmesindeki başarıları nedeniyle güvenlik görevlileri Arslan Elibol ve Fatih Tağhan’a  teşekkür belgesi takdim etti. 

Toplantı Salonundaki takdim törenine Genel Sekreter Doç. Dr. Menderes Kabadayı, Genel Sekreter Yardımcıları Serap Sivrioğlu Sezer, Mustafa Kemal Çayıroğlu, Koruma ve Güvenlik Şube Müdürü Uğur Can, Koruma ve Güvenlik Şube Müdür Yardımcısı Özcan Canpolat katıldı. 

Güncelleme Tarihi: 04 Aralık 2019, 22:08
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER