Samsun Milli Eğitim'de skandal! Ortaokul sınav sorularını çaldılar

Samsun İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen ortaokullarda ortak yazılı ders sınav sorularının çalındığı Samsun’da bazı okul ve etüt eğitim merkezlerinde sınavda çıkacak 20 sorudan birebir 10 tanesinin öğrencilere çözdürüldüğü anlaşılınca ortaya çıktı.

Samsun Milli Eğitim'de skandal! Ortaokul sınav sorularını çaldılar

Samsun İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından ortaokullarda ortak yazılı ders sınavı yapıldı.

E okula işlenerek öğrencilerin karnelerine de etki edecek önemli sınavın sorularının çalındığı ortaya çıktı.

SORULAR ÖĞRENCİLERİN ELİNDE

Samsun İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen sınav sorularının çalındığı Samsun’da bazı okul ve etüt eğitim merkezlerinde sınavda çıkacak 20 sorudan birebir 10 tanesinin öğrencilere çözdürüldüğü anlaşılınca ortaya çıktı.

MEM SORUŞTURMA BAŞLATTI

Milli Eğitimin yaptığı sınavın ardından, sınav sorularını önceden çözen öğrencilerin soruları daha önceden çözdüklerini arkadaşlarına anlatmaları üzerine olay Milli Eğitim Müdürlüğü yetkilerine bildirildi. Bunun üzerine Samsun Milli Eğitim Müdürlüğü olayla alakalı soruşturma başlattığını belirten bir mesajı okul müdürlerine yolladı.

SINAV İPTAL EDİLEBİLİR!

Samsun İl Milli Eğitim Müdürlüğü okul müdürlerine bir mesaj yolladı.

Mesajda; “1 Kasım 2019 Cuma günü yapılan 6. Sınıf matematik ve 7 sınıf Türkçe ortak sınavlarının sonuçlarının e-okul sistemine müdürlüğümüzden gelecek talimata kadar işlenmemesi ve öğrencilere duyurulmaması” talimatı verildi.

SORUMLUSU KİM

Samsun İl Müdürlüğünden okullara gönderilen “Konuyu şimdilik gizli tutun, biz müfettiş göndereceğiz’ mesajının ardından bu skandalı sorumlusu merak edilmeye başlandı.

Bilindiği gibi milli eğitim müdürlüklerinde yapılacak bütün sınavlar Ölçme ve Değerlendirme biriminin sorumluluğunda yapılıyor.

ÖĞRENCİLERİN İFADELERİ ALINIYOR

Alınan son bilgilere göre Atatürk Ortaokulu ve Gülsüm Sami Kefeli Ortaokulu öğrencilerinin ifadeleri alınmaya başlandı.

İfade sırasında çocukların ağladıkları da belirtiliyor.

Kaynak: Akasyam

YORUM EKLE
YORUMLAR
Atakumlu
Atakumlu - 11 ay Önce

Atakum fatih sultan mehmet ortaokulu müfettiş göndersinler

Cikcikcik
Cikcikcik - 11 ay Önce

Kibirli bir müdür, beceriksiz ve kindar bir şube müdürü sonuç devleti maddi ve manevi olarak zarara uğratmak. Bunun sorumlularının da bunlardan hesap sormayaların da Allah...

kadir
kadir - 11 ay Önce

diğer ilçelerde de sınavın iptal edilmesi gerekir. sadece iki ilçede iptal etmek haksızlıktır. diğer ilçelerde böyle bir olayın olmadığı ne malum. midemizi bulandırdılar bir kere...

fedai
fedai - 11 ay Önce

matematik soruları

SIRADAKİ HABER