Samsun MHP'de Değişim Mi Olacak?

MHP İl Başkanı Karapıçak Cumhur İttifakı’na aykırı hareket eden teşkilat üyelerinin olduğunu belirterek, “Genel merkezimizin talimatları doğrultusunda bu üyelerimizle yollarımızı ayıracağız. Kaleyi beklemeyenlerle yola devam etmemiz mümkün değildir” dedi.

Samsun MHP'de Değişim Mi Olacak?

Milliyetçi Hareket Partisi(MHP) Samsun İl Başkanı Abdullah Karapıçak, 31 Mart yerel seçimlerinden sonra mevcut teşkilatlar ile devam etmek istediğini ancak Cumhur İttifakı ruhuna uymayan üyelerin davranışları sonrası teşkilatlarda revizyona gideceğini açıkladı. Göreve geldiği zaman mevcut il ve ilçe teşkilatları ile yola devam ettiğini belirten Karapıçak, “Yaşanan bu süreç içerisinde kırılan dökülenler oldu. Cumhur İttifakı ruhuna uyum sağlayamayan teşkilat üyelerimiz oldu” ifadelerini kullandı.

GENEL MERKEZİN TALİMATI 

İl Başkanı Abdullah Karapıçak şöyle devam etti; “Genel Merkezi’mizin talimatları doğrultusunda da AK Parti ve MHP’den oluşan Cumhur İttifakı’nın yerine gerek bağımsız gerekse Millet İttifakı adaylarına eğilimi olanlarla yollarımızı ayırmak durumundayız. Bu revizyon MHP Genel Merkezi’nin talimatıdır. Cumhur İttifakı bu aziz milletin son kalesidir. Bu kaleyi bekleyemeyenler ile yola devam etmemiz mümkün değildir” diye konuştu. 

Recep MOL /Hedef Halk

YORUM EKLE