Samsun hava sahası kapatıldı, uçuşlar yasaklandı

100. yılı kutlanacak 19 Mayıs etkinlikleri nedeniyle Samsun'a gelecek olan Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, MHP Lideri Devlet Bahçeli, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, için olağan üstü önlemler alındı.

Samsun hava sahası kapatıldı, uçuşlar yasaklandı

Samsun'da kutlanılacak olan 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı 100. Yıl Kutlama etkinliklerine katılacak olan başta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile MHP Lideri Devlet Bahçeli, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in  korunmalarına yönelik tedbirlerin en üst seviyede alınması gerekliliğinden;

Kamu düzeni, genel güvenlik ve asayişin sağlanması maksadıyla 19 Mayıs 2019 Pazar günü, Samsun hava sahasında, insansız hava aracı (Drone) ve amatör havacılık (Paramotor, Yelkenkanat, Paraşüt, Yamaç Paraşütü vb.) faaliyetleri kapsamındaki araçların uçurulması yasaklanmıştır. Bu yasaklara uymayan İHA kullanıcıları ve işleticileri hakkında 2920 sayılı Türk Sivil Havacılık Kanunu'nun 144’üncü maddesine göre işlem yapılacak.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER