Samsun eski Garnizon komutanı Mehmet Şükrü Eken koronadan öldü

Samsun'da bir dönem Garnizon Komutanı olarak görev yapan ve FETÖ'den muebbet hapis cezasına çarptırılan Mehmet Şükrü Eken, koronavirüsten hayatını kaybetti.

Samsun eski Garnizon komutanı  Mehmet Şükrü Eken koronadan öldü

FETÖ/PDY soruşturması kapsamında tutuklanan eski Samsun Garnizon Komutanı Tuğgeneral Mehmet Şükrü Eken, 15 Temmuz 2016 darbe giriminden bir gün sonra gözaltına alınıp 17 Temmuz'da çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

Tuğgeneral Mehmet Şükrü Eken (56) hakkında "Cebir ve şiddet kullanarak Türkiye Cumhuriyeti Anayasası'nın ön gördüğü düzeni ortadan kaldırmaya veya bu düzen yerine başka bir düzen getirmeye, düzenin fiilen uygulanmasını önlemeye teşebbüs" suçundan Samsun 3. Ağır Ceza Mahkemesinde dava açıldı.

24 MART'TA TEDAVİ ALTINA ALINMIŞTI

6 Nisan 2018'de yargılandığı mahkemece "Cebir ve şiddet kullanarak Türkiye Cumhuriyeti Anayasası'nın ön gördüğü düzeni ortadan kaldırmaya ve ya bu düzen yerine başka bir düzen getirmeye, düzenin fiilen uygulanmasını önlemeye teşebbüs" suçundan müebbet hapis cezasına çarptırılan Mehmet Şükrü Eken, hükümlü bulunduğu Bafra Cezaevinde koronavirüse yakalanınca 24 Mart günü Bafra Devlet Hastanesine kaldırılarak tedavi altına alındı.

Hastanenin yoğun bakım servisinde koronavirüs tedavisi gören Eken dün gece hayatını kaybetti. Mehmet Şükrü Eken'in cenazesinin otopsi işlemlerinin ardından memleketi Çankırı'da toprağa verileceği öğrenildi.

Kaynak: (SHA) - SAMSUN HABER AJANSI

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER