Samsun Eğitim Araştırma Hastanesi otoparkını kimliği belirsiz kişiler ücretli yapmış

Samsun Eğitim Araştırma Hastanesi otoparkının ücretli hale getirilmesi üzerine Samsun Dağlık İl Müdürlüğü açıklama yayınladı. Açıklamada kimliği belirsiz kişilerin otoparkı ücretli yaptıkları belirtildi.

Samsun Eğitim Araştırma Hastanesi otoparkını kimliği belirsiz kişiler ücretli yapmış

Samsun Eğitim Araştırma Hastanesi yanında bulunan eski havalimanı arazisi, 2017 yılından itibaren ücretsiz otopark olarak kullanıyordu.

ÜCRETLİ OTOPARK OLDU

Dün itibari ile ücretsiz olan otopark, ücretli hale getirildi. İki yıldır ücretsiz olan otoparkın ücretliye çevrilmesi vatandaşların tepkisine neden oldu.

POLİS OPERASTON DÜZENLEDİ

Tepkilerin üzerine polis ekipleri otopark işletmecilerine operasyon düzenleyerek 6 kişiyi gözaltına aldı.

KİMLİĞİ BELİRSİZ KİŞİLER YAPMIŞ

Samsun İl Sağlık Müdürlüğü, skandal otopark olayının üzerine açıklama yaptı. Açıklamada kimliği belirsiz kişilerin otoparkı ücretli yaptıkları belirtildi.

İŞTE O AÇIKLAMA

İlimizde mevcut bazı yerel basınımızda Samsun Eğitim ve Araştırma Hastanemizin yan tarafından bulunan otopark alanının ücretli otopark halinde işletilmesine dair çıkan haberler üzerine kamuoyunun bilgilendirilmesi amacıyla açıklama yapmaya gerek duyulmuştur.

Söz konusu habere konu olan otopark alanı, Samsun Eğitim ve Araştırma Hastanemizin yan tarafından bulunan eski havaalanı alanını kapsamakta olup, bu alan sağlık yatırımı amacıyla 2017 yılında 2 yıl süreyle Bakanlığımıza ön tahsisi yapılan ve tahsis yenileme çalışmaları devam eden, mülkiyeti hazineye ait sağlık alanı niteliğinde bir taşınmazdır.

Bu alan, tahsis amacına yönelik planlanan sağlık yatırımları hayata geçirilinceye kadar hastaneye müracaat eden vatandaşlarımızın otopark ihtiyacının giderilmesi amacıyla Belediyeden destek alınarak hastanemiz tarafından ücretsiz otopark haline getirilmiş ve vatandaşlarımızın kullanımına sunulmuştu.

Hal böyle iken; vatandaşlarımız tarafından ücretsiz otopark olarak kullanılan bu alanda, 15.07.2019 tarihinde akşam saatlerinde, kimliği tespit edilemeyen kişiler tarafından sağlığa tahsis süresinin sona erdiği ve bu nedenle ücretli otopark olarak işletmek amacıyla İl Milli Emlak Müdürlüğünden kiraladıkları iddiasıyla alanın önüne bariyer koymak ve tabela asmak suretiyle işgal olayının gerçekleştirildiği tespit edilmiştir.

Öncelikle bilinmesini isteriz ki; bu işgal olayında Müdürlüğümüz ve Hastanemizin idari bir tasarrufu olmadığı gibi, hazine taşınmazının yönetimiyle alakalı diğer kamu kurum ve kuruluşlarımızla da bir ilgisi bulunmamaktadır.

Olayın öğrenilmesinin hemen akabinde işgalin durdurulması amacıyla Müdürlüğümüzce Valiliğimiz koordinasyonunda Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü, Kızılırmak Milli Emlak Müdürlüğü, Büyükşehir Belediyesi ve İl Emniyet Müdürlüğü nezdinde gerekli görüşme ve yazışmalar yapılmış olup, Valiliğimizin talimatlarıyla Büyükşehir Belediyesi ve Emniyet Müdürlüğü ekiplerince bahse konu alandaki bariyerler kaldırılmış, yasadışı otopark faaliyeti sonlandırılmış ve otopark alanı tekrar ücretsiz olarak vatandaşlarımızın hizmetine sunulmuştur. 

Bu konuyla ilgili idari iş ve işlemler devam etmekte olup, adli tahkikat süreci başlatılmıştır. 

Güncelleme Tarihi: 17 Temmuz 2019, 15:08
YORUM EKLE
YORUMLAR
Sa saa
Sa saa - 1 yıl Önce

Kantindeki soygunudA kimligi belirsiz kişilermi yapıyormuş

SIRADAKİ HABER