Samsun Eğitim Araştırma Hastanesi'nde personeller isyan etti

Samsun Sbü Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Doç.Dr. Ersin Köksal, hastane müdürleri Mustafa Yazıcı ve Hasan Atabey'in hastane personellerine mobing uyguladığı ve sebepsiz yere personellerin görev yerinin değiştirildiği öne sürüldü.

Samsun Eğitim Araştırma Hastanesi'nde personeller isyan etti

KEYFİ GÖREV YERİ DEĞİŞİKLİĞİ
Samsun Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde hastane personellerine mobbing ve keyfi uygulamalar ile görev yeri değişikliği ile gündeme geldi.
 

PERSONELLERE BASKI İDDİASI
Gerçek Taraf haber sitemize gelen ihbar mektubunda; Samsun Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Doç.Dr.Ersin Köksal, hastane müdürleri Mustafa Yazıcı ve Hasan Atabey'in hastene personeline baskı yaptığı iddia edildi.
 

BU DAHA BAŞLANGIÇ
İhbar mektubunun devamında, 15 yıllık personelini görev yerinini keyfi uygulama ve bahane ile değiştirildiği, hastane personellerinin bu tutumdan rahatsız oldukları belirtildi.
Ocak ayından itibaren hastane personellerinin yüzde 90'ı hiç bilmediği birimlerde görevlendirileceği öne sürüldü.

Kaynak: Gerçek Taraf

Güncelleme Tarihi: 01 Ocak 2022, 23:24
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ali Er
Ali Er - 5 ay Önce

Kamuda personel değişikliği nin yapılması çalıştığı yerde işini suistimal ederse değişikliğe gidilmesi çok doğru olur bu nedenle herkez işini iyi yapmaya dikkat eder ozamanda böyle olayla karşı karşıya gemezler.?

Yusuf Halid Algan
Yusuf Halid Algan - 5 ay Önce

İhbar mektubu gönderilmiş sanki suç işlenmiş de ihbar ediliyor. Böyle haber içeriği olur mu? İşçilerin yeri değiştirilemez diye bir kanun mu var? Rotasyon uygulaması tüm özel /kamu kurumlarında uygulanan ve gayet yerinde bir uygulamadır. Suç bu yönetimde değil bir kişiyi 15 senedir aynı yerde çalıştıran daha önceki yönetimlerde.

Murat murat
Murat murat - 5 ay Önce

İşyeri içi rotasyon iyidir. Aynı yerde uzun kalmak laçkalıktır.

Çetin Özgürel
Çetin Özgürel - 5 ay Önce

Sadece bu hastanede değil benim gördüğüm kamudaki bir çok hastanede işçilerin işini iyi yapanları istisna tutarak söylüyorum yarısını işten çıkarsanız kimse yokluklarını hissetmez. 10 m2 alanı temiz tutmaktan aciz çoğu kişi gelip böyle basit haberlerde hak arama derdine düşmesin boş yere. Çıkarınıza dokundu diye mi abuk subuk yorumlar yapıyorsunuz? İş yapmamak için 40 türlü bahane üreten çoğu personel iş çıkarına dokununca aslan kaplan kesiliyor. Kamudaki iş işini düzgün yapan özverili birkaç kişinin üzerinden dönüyor, özelde olsa bunların yarısı ertesi gün kapı önüne konur. Görev yeri değişemezmiş, doğru Allahın emri sanki, ilk başladığınız yerde emekli olacaktınız.

Çiçek  KAYA
Çiçek KAYA - 5 ay Önce

Ayrımcılık olmadan herkese eşit yapılıyorsa bence güzel lakin birilerinin isteği üzerine yapılırsa kötü çünkü bazı yerlerde ser. Sor. Özel isteklerini yapmayınca pişkin pişkin seni istemiyorum cümlesini kullanıyorlar sanki orası tapulu yeri oysa hepimiz orda geçiciğiz Yüce Allah herpimize merhamet versin inşAllah

Samsunlu
Samsunlu - 5 ay Önce

Bunun haber değeri yok ki. Hastane içerisinde görev yeri değişiklikleri. Gayet normal birşey rotasyon. Demek ki idare gerek görmüş. Kimse boşuna kendine iş çıkartmaz.

Canan
Canan - 5 ay Önce

Görev yeri değişikliklerinin asıl mimarı Destek Hizmetleri müdür yardımcısı olarak çalışan bayan N.G dir. Bu müdür yardımcısı önceki görev yeri Gazi hastanesinde de bu tür uygulamalarla insanların çalışma barışını bozmakta ve ayrımcılık yapmaktaydı.
Mustafa Yazıcının sadece adı müdür, Hastaneye ait her plan yardımcısı olan N.G tarafından planlanmaktadır. Yapılan bu değişikliklerin Hasan Atabey denen müdür yardımcısı ile hiç bir ilgisi yok. Kendisi hedef gösterilerek arada N.G korunmaya çalışılmakta.

Murat Memişoğlu
Murat Memişoğlu - 5 ay Önce

Bunun ne mobing anlamadım.


SIRADAKİ HABER