Samsun'da yüksek dozda uyuşturucu kullanan genç öldü, mahalleli ayaklandı

Samsun'un İlkadım ilçesi Reşadiye mahallesinde, metruk bir binada yüksek dozda uyuşturucu kullandığı için komaya girerek ölen 24 yaşındaki Hacı Ali Bahar'ın yakınları ve mahalle sakinleri, uyuşturucuya hayır pankartı açarak torbacılara öfke kustu.

Samsun'da yüksek dozda uyuşturucu kullanan genç öldü, mahalleli ayaklandı

Samsun'un İlkadım ilçesinde metruk binada kullandığı uyuşturucudan hayatını kaybeden gencin yakınları pankartlarla uyuşturucu satıcılarına tepki gösterdi.

YÜKSEK DOZDA UYUŞTURUCU KULLANDI

Reşadiye Mahallesi'nde metruk bir binada önceki gün ölü bulunan Hacı Ali Bahar'ın (24), ilk belirlemelere göre yüksek dozda uyuşturucu kullandığı için öldüğü belirlendi.

Pazarcılık yaptığı ve ailesiyle birlikte yaşadığı öğrenilen Bahar, Reşadiye Camisi'nde öğle vakti kılınan cenaze namazının ardından Kıranköy Mezarlığı'na defnedildi.


MAHALLELİ ÖFKE KUSTU

Bahar'ın yakınları cenazede, uyuşturucu satıcılarına tepki göstermek için "Uyuşturucu satma, uyuşturucu kullanma", "Uyuşturucuya hayır", "Mahallene sahip çık" ve "Uyuşturucu kimyasal silahtır, aileyi parçalayan düşmandır" yazılı pankartlar açtı. Bahar'ın evine de bu pankartlardan asıldı.

GENÇLERİMİZ ÖLMESİN

Gencin yakını ve mahalle sakini Halil İlhan, yaşadıkları üzüntüyü dile getirdi.

Başka ailelerin de canının yanmaması için pankartlarla toplumu uyarmak istediklerini belirten İlhan, "Bizim tepkimiz topluma gençlere sahip çıkılması için. Çocuklarımızı zehirliyorlar." dedi.

24 yaşında uyuşturucudan ölen Hacı Ali Bahar

METRUK BİNALAR YIKILSIN

İlhan, mahallede bulunan çok sayıda boş evin uyuşturucu satıcıları tarafından kullanıldığını ifade ederek, "Çocuklarımızı uyuşturucu maddelerle zehirliyorlar. Bizim devletimizden, İçişleri Bakanımız Süleyman Soylu'dan tek bir isteğimiz var, Cumhurbaşkanımıza da söylüyoruz, bize yardımcı olsunlar. Bu mahallede ikinci vaka. Çocuklar ölmesin. Bizim istediğimiz bu." diye konuştu.

Uyuşturucu maddeye alıştırılan çocukların daha sonra satıcı yapıldığını ifade eden İlhan, mahalledeki boş binaların yıkılarak güvenlik tedbirlerinin arttırılmasını istedi.

   

Güncelleme Tarihi: 22 Temmuz 2019, 12:34
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER