Samsun'da yarın (Salı günü) okullar tatil edildi

Samsun'da devam eden kar yağışı nedeniyle bazı okullarda kar tatili verildi. Samsun'da Salı günü kar tatili nedeniyle eğitime ara veren ilçe okul isimleri şu şekilde oluştu;

Samsun'da yarın (Salı günü) okullar tatil edildi

İlçe Adı

Alaçam  Kar yağışı ve buzlanma nedeni ile  
1- Ş.Uzman Onbaşı Şükrü Elibol ilkokulu, Kızlan Ortaokulu,Karahüseyinli ilkokulu/Ortaokulu,Etyemez ilkokulu/Ortaokulu'nun 15 Mart 2022 Salı günü tatil edilerek ögrencilerin izinli sayılması uzaktan eğitim yapılması.
2-Yoğunpelit,yoğunpelit sarıgöl,Örenli ,Ortaköy,Yeşilköy,Kalukkaraçukur ,Kalıkdemirci ,Akgüney ve aşagı akgüney mahallelerinden  ilköğretim,ortaögretim okullarına ve özel egitim sınıfına taşıma yapılmayacak olup öğrencilerin izinli sayılarak uzaktan eğitim yapılması.
3-Karahüseyinli ilkokulu-ortaokuluna ve Etyemez ilk-ortaokuluna taşıma yapılan mahallelerden liselere  taşıma yapılmayacak olup bu öğrencilerin izinli sayılarak uzaktan eğitim yapılmasına.
4- Yukarıdaki yazılanların dışinda kalan mahallelerden taşıma   yapılacak olup  egitim öğretime devam edilmesi kararlaştırılmıştır.
Asarcık  İlcemizde olumusuz hava şartları sebebiyle  15.03.2022 Salı  günü kar ve buzlanma dolayısıyla eğitim öğretim uzaktan eğitim yoluyla yapılacaktır.
Atakum  İlçemiz Sarayköy İlk/Ortaokuluna taşımalı eğitim kapsamında taşınan Elmaçukuru, Aslandamı, Kasnakçımermer, Ayvalı Mezere, Şenyurt, Güney Kulacadağ ve Akalan güzergahları, Özören İlk/Ortaokuluna taşınan Kabadüz, Erikli, Yeşiltepe ve Kayagüney güzergahları, Altınkum Özel Eğitim Uygulama Okuluna taşınan Kabadüz ve Güney Köyü güzergahları ile yine yukarıda yazılı güzergahlardan gelen taşımalı imam hatip ortaokulu, lise ve özel eğitim öğrencilerimiz için 15.03.2022 Salı günü tatil edilmiştir. Öğrencilerimiz izinli sayılacak ve uzaktan eğitim yapılacaktır.
Ayvacık  Ayvacık ilçemizde yoğun kar yağışı ve buzlanma nedeniyle 15.03.2022 Salı günü tüm eğitim kurumlarımızda bir gün süreyle yüz yüze eğitime ara verilmiştir.
Bafra
Canik  Canik ilçemizde devam eden  yoğun kar yağışı ve buzlanma  nedeniyle ;
Gökçepınar, Başalan, Gödekli, Düzardıç, Hacınaipli, Tuzaklı, Gölalan, Başkonak ve Demirci ilk-Ortaokul ve İmam Hatip Ortaokulları 15.03.2022 salı günü tatil edilmiştir. Şehir merkezindeki ilk,orta, lise ve Özel Eğitim okullarımıza yüksek mahallelerimizden taşıma  gelen öğrenciler izinli sayılacaktır. Tatil edilen okullarımızda uzaktan eğitim yapılacaktır.
Çarşamba  Çarşamba ilçemizde 15/03/2022(yarın) tarihinde bölgemizde yoğun kar yağışı ve buzlanma beklenmektedir.bu sebeple ,orta öğretim ,temel eğitim ve/özel eğitim okullarımızda ise Konukluk,Aşağı musalla,Bezirgan,
Karakaya,Köroğlu,Eğridere,Ulupınar,Selimiye, Güldere, Değincek ,Kestanepınar,Çatak,Soğucak,Ordubaşı Güzergahından taşınan öğrencilerin 1 gün izinli sayılarak taşıma yapılmamasına karar verilmiştir.
Havza  Kar, savrum ve buzlanma gibi olumsuz hava şartlarından dolayı İlçemizin, Çiftlik ioo, Belalan ioo, Çelikalan io, Erikbelen io, Yeşilalan io'nda 15.03.2022 Salı günü  Yüzyüze eğitime ara verilerek uzaktan eğitim yapılması kararı alınmıştır. Ayrıca Karşıyaka ilkokuluna, Küflek, Beyören, Mesudiye ve Yazıkısla hatlarından taşımalı servisle gelen   öğrencilerimiz, Küflek hattından gelen Lise öğrencilerimiz ve Resmi Özel Eğitim öğrencilerimiz izinli sayılacaktır.
İlkadım
Kavak  Kavak ilçemizde yoğun kar yağışı ve buzlanma nedeniyle Akbelen Ortaokulu Emirli ilk ortaokulu Çakallı ilk ortaokulu Mahmutbeyli ilkokulunda  15.03.2022  salı  günü eğitim öğretime bigün ara verilmiştir.İlçe merkezine  taşımalı gelen öğrencilerimiz izinli sayılacaktır.Öğrencilerimiz uzaktan eğitime devam edecektir.
Ladik  Taşımalı eğitim kapsamında olan ;
Karaabdal Alıçlı Yuvacık Yumaklı Doğankaş Büyük Alan Daldere Şıhlı
Kabacagöz Aktaş Küpecik Asarlık mevki Soğanlı Mazlumoglu  Güvenli Nusratlı
Kirazpınar Oymapınar Budakdere Çamlıköy Sarıgazel Akyar Başlamış Alayurt Aslantaş Teberoglu Ayvalı
Mahallelerimizden gelen araçlarımız 15/03/2022 tarihinde kar yağışı ve buzlanma nedeniyle taşıma yapmayacak olup bu mahallelerden gelen öğrencilerimiz idari izinli sayılacaktır.
Ondokuzmayıs

İlçemizin yüksek kesimlerde devam eden yoğun kar yağışı nedeniyle Kösedik İlk/Ortaokulu ve Kuşkayası İlk/Ortaokulu ve Karagöl Şehit Arif Çetin İlk/Ortaokulunda 15 Mart 2022 salı günü 1(bir) gün sureyle eğitim öğretime ara verilerek uzaktan eğitime devam edilmesi, ayrıca Kösedik, Aydınpınar,  Ormancık, Yeşilyurt, Cerekli, Fındıklı, Elmaçukuru Çalmasak, Düzköy,Karagöl ve Çiftlik Mahallelerimizden gelen taşımalı öğrencilerin 15 mart 2022 tarihinde 1(bir) gün sureyle izinli sayılmaları, yukarıda sayılanların dışında kalan okullarımızda eğitim öğretime devam edilmesi

Salıpazarı

 Salıpazarı ilçemizde yoğun kar yağışı ve buzlanmadan dolayı 15.03.2022 Salı günü tüm eğitim kurumlarımızda bir gün(1) süreyle yüz yüze eğitime ara verilmiştir.

Tekkeköy

 İlçemizde devam eden yoğun kar yağışı ve buzlanma nedeniyle; 15 Mart 2022 Salı günü özel eğitim, ilkokul, ortaokul ve liselere taşıma ile gelen öğrenciler izinli sayılarak uzaktan eğitime devam edecekler. Ayrıca Yaylageriş, Güzelyurt, Sarıyurt Ali Osman Gür ve Yağbasan İlkokulu ve Ortaokulu tamamen tatil edilerek bu okullarda öğrenm gören öğrenciler izinli sayılarak uzaktan eğitime devam edecekler.

Terme  Terme ilçemizde yoğun kar yağışı ve buzlanma nedeniyle Ambartepe ilk /ortaokulu ,Oğuzlu İlkokulu ve Şeyhli Ortaokulunda15 Mart 2022 Salı günü bir gün süreyle yüz yüze eğitime ara verilerek uzaktan eğitim yapılmasına karar verilmiştir.Bu bölgelerden ve kar ile buzlanma nedeniyle riskli veya ulaşım imkanı olmayan güzergahlardan İlk/Ortaokul/Lise/Özel Eğitim ve dengi okullara  gelemeyen tüm taşımalı  öğrencilerimiz izinli sayılmıştır.
Vezirköprü     
Yakakent          Yakakent ilçemizde kar yağışı ve buzlanma nedeniyle 15 mart salı günü Karaaba İlk ve Ortaokulu tatil edilmiş olup, taşıma ile gelen tüm öğrencilerimiz ise izinli sayılacaklardır.

Güncelleme Tarihi: 14 Mart 2022, 22:15
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER