Samsun'da sağlık çalışanından doktora tehdit

Samsun’da sağlık çalışanı olduğu öğrenilen C.Y isimli şahıs, Aile Sağlığı Merkezi Doktoru Saadettin Bayçelebi’yi tehdit etti.

Samsun'da sağlık çalışanından doktora tehdit

Olay 5 Ağustos günü saat 16:50 civarında Samsun’un İlkadım ilçesi 100. Yıl bulvarında meydana geldi.

Sağlık çalışanı C.Y. ile herhangi bir husumeti olmadığını belirten Doktor Saadettin Bayçelebi, “marketten evime doğru giderken C.Y isimli şahıs önüme çıkarak ‘seninle hesabım bitmedi’ diyerek beni tehdit etti” dedi.

Doktor Bayçelebi, yaşadıklarının karşısında şaşkınlık yaşadığını ifade ederek, sağlık çalışanı C.Y.’den şikayetçi oldu.

Doktor Bayçelebi, başından geçen hadiseyi şu şekilde anlattı;

Fevzi Çakmak Mah. Dr. Mustafa Deniz Aile Sağlığı Merkezi (5501011 A.H.Birim Nolu)’nde Aile Hekimi olarak çalışmaktayım. Yıllık izinli olduğum 05.08.2022 günü saat 16:50 civarı üç arkadaşımla beraber 100.yıl Bulvarı, İlim Yayma Vakfı ve Süleyman Yançotaral Çocuk Yurdunun bulunduğu kavşağa doğru ilerlerken Samsun Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesinde çalışan, daha öncede Sağlık Sen sendika yönetiminde de görev yapmış, akabinde 15 Temmuz darbe teşebbüsü/FETÖ ile ilişkilendirilerek görevden uzaklaştırılan C.Y. isimli kişiyi uzaktan gördüm. Bu kişi ile ilgili hiçbir şekilde herhangi bir husumetim, herhangi bir problemim ve ilişkim olmadı. Daha sonra bu kavşaktan Karadeniz Caddesine doğru, evime gitmek üzere arkadaşlardan ayrıldım. Karadeniz Caddesinde ev ihtiyaçlarını almak için 101 marketine girdim. Orada aradığımı bulamayınca karşısındaki BİM marketine geçmek üzere yolun orta refüjüne doğru harekete başlamıştım ki yine bu C.Y. adlı kişiyi Tarım Kredi Koopartifinin orda gördüm. Ancak onunda orta refüje doğru geldiğini görünce benimle işi yoktur diyerek yine yolumu değiştirmedim, fakat o benim üzerime geldi "seninle olan hesabım bitmedi, sen göreceksin" gibi bir takım söylemlerde bulununca ne hesabıymış bu diye bende ona soru sordum. O da "sana gösterecem gününü" dedi ve sonra üzerime yürüdü, kafa kafaya gelip itiştik. Elinde ki ekmeği yere düştü. Beni tehdit mi ediyorsun diye sorduğum da "hayır etmiyorum" dedi. Ama "Burası benim mahallem sana gününü göstereceğim" tarzında ifadelere devam etti. Bende hemen 155 i aradım. 155 i aradığımı görünce tedirgin olup, bulunduğu yeri terk etmeye başladı. Ben de ona bekle nereye gidiyorsun, benle olan hesabın neyse polis gelince halledersin dedim. Kişi beni arka mahalleye doğru çekmeye çalışınca tekrar polise durumu bildirdim, polis takip etme dedi. Polis gelmedi, beni Gazi Polis Merkezine yönlendirdiler. C.Y.’den şikayetci olduğumu bildirdim.

Samsun Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesinde Memur olarak çalışan C.Y.’nin, Sağlık teşkilatında bir aile hekimi olarak çalışan beni takip etmesi, yolumu kesmesi, tehdit etmesi, benim bilmediğim husumetinin olduğunu yada organize bir yapının etkisi ve yönlendirmesi ile yapıldığını düşünmekteyim. Bu durum can güvenliği tehlikesi ile karşı karşıya olduğumu ortaya çıkarmaktadır.

 

Güncelleme Tarihi: 10 Ağustos 2022, 12:21
YORUM EKLE
YORUMLAR
Uğur
Uğur - 2 ay Önce

Kimse kimseye durup Dururken hiç birşey yapmaz vardır bişeyler bu doktorları kahraman ilan ettiniz doktorum deyip sağlık adını kullanan ne çakallar var bu memlekette

Uğursuz
Uğursuz - 2 ay Önce

Tehdit eden şahıs fetö soruşturmaları kapsamında açığa alınmış bir isim... Bu derin bir soru işareti?

İsmail ÜNSAL
İsmail ÜNSAL - 2 ay Önce

Sağlık çalışanları bilerek veya bilmeyerek yamalı bohça gibi parça parça edildiler yok şu sendika yok bu sendika yok muhalwfet yok iktidar yanlısı.gibi parça parça ettiler şimdi toplamaya çalışıyorlar. 2003 yılından bu güne kadar hala bu KURSALLİGİ olan ve Din işleriyle kutsallık yönünde ikinci sırada olmasını isteyen bazı siyasiler ve böl parçala yönet veya yut plitikalariyla maalesef üzülüp sağlayacağınız yerde ya sessiz kalıyor yada ohvne güzel oldu dersiniz çok yazık güzelim kutsal bir meslek grubunu yok ettiniz 38 sene hizmet ettiğim kurumdan artık nefret ediyorum .Güvenmiyorum da Saygı sevgi insanı yaşatma tedavi etme onuru sağlıkçı olma hissi yok edildi.sadece para özel hastanelere davetiye çıkarır gibi.Bu belkide iyi günlerimiz temennim bir aklı başında birileri gelir de Sağlık bakanlığını eski müsteşar prof.orhan Karapınar gibi saygın mustesarlar Tıb doktoru genel müdür müsteşar daire başkanın gibi adam gibi Sağlık teşkilatı yeniden eski yönetmelikte olduğu gibi Sendikası Sağlık bakanı emirleri müsteşarlığının yönetmelikleri genel müdürlüklerinin uygulamaları ve Sağlık camiasında Devletin sadece sağlık işleriyle uğraştığı sahada önemlisi oy kullanırken dahi oy renginin açıklanmaması.varsa derhal disiplin soruşturması ve görevden ihraç yoksa ...