Samsun'da Kuyumcular Pazar Günüde Açık

Samsun Kuyumcular Odası'nın ve kuyumcu esnaflarının isteğiyle artık Samsun'da kuyumcular Pazar günleri 09:00 - 12:00 saatleri arasında açık olacak. Pazar günü satış yapacak kuyumcular Samsun'un İlkadım, Atakum ve Canik ilçeleri ile sınırlandı.

Samsun'da Kuyumcular Pazar Günüde Açık

Samsun’da kuyumcu esnafının Pazar günü saat 0900 ile 12.00 saatleri arasında açılması talebi üzerine perakende ticarette uygulanacak ilke kurallar hakkındaki yönetmeliğin 13. Maddesi yeniden düzenledi.

Konuyla alakalı Samsun Valiliğinin resmi internet sitesinden yer alan duyuruda şu bilgilere yer verildi.

İlimiz Merkez İlçelerinde (İlkadım, Atakum ve Canik) Faaliyet Gösteren Kuyumcu Esnaf ve Sanatkârlar İle İlgili Duyuru

İlimiz Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanlığının 19.03.2019 tarih ve 2019/108 sayılı yazısı ile 6585 Sayılı Perakende Ticaretin Düzenlenmesi Hakkında Kanunun 13. Maddesi ve Perakende Ticarette Uygulanacak İlke ve Kurallar Hakkında Yönetmeliğin 13. ve 14. Maddelerine istinaden Samsun Kuyumcular Esnaf ve Sanatkârlar Odası üyelerinin İlimiz Merkez ilçelerinde (İlkadım, Atakum ve Canik) faaliyet gösteren kuyumcu esnaf ve sanatkârlarının "Pazar Günleri 09:00 - 12:00 saatleri arasında açık olması, bu saatler dışında kapalı olması" şeklinde tatil edilmesi talebine istinaden,

Samsun Kuyumcular Esnaf ve Sanatkârlar Odası üyelerinin İlimiz Merkez ilçelerinde (İlkadım, Atakum ve Canik) faaliyet gösteren kuyumcu esnaf ve sanatkârlarının  “Pazar Günleri 09:00 - 12:00 saatleri arasında açık olması, bu saatler dışında kapalı olacak şekilde hafta sonu tatili “Pazar günü anılan saatler dışında" yapılacaktır.

Kaynak: Akasyam

Güncelleme Tarihi: 03 Mayıs 2019, 12:34

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.