Samsun'da kar kalınlığı 2 metreyi geçti

Samsun’un Salıpazarı ilçesi son yılların en zor kışını yaşıyor. İlçede kar kalınlığı iki metreyi geçti. Evlerin çatı saçaklarında dev buz sarkıtları oluştu.

Samsun'da kar kalınlığı 2 metreyi geçti

KAR KALINLIĞI 2 METREYİ GEÇTİ 

Salıpazarı İlçesinde kar yağışı hayatı olumsuz etkiliyor. İlçenin yüksek kesimlerimde dört dündür devam eden kar yağışı nedeni ile ulaşımda sıkıntılar yaşanırken kar kalınlığı da iki metreyi geçti. 

DONDURUCU SOĞUĞA RAĞMEN 

Salıpazarı Belediye Başkanı Halil Akgül, “Yüksek kesimlerde dondurucu soğuğa rağmen, kapalı mahalle yollarını açmak için gece gündüz çalışan tüm ekiplerimize teşekkür ediyorum” dedi. 

SON YILLARIN EN ZOR VE EN ÇETİN KIŞI 

Salıpazarı ilçemiz son yılların en zor ve en çetin kışını yaşıyor diyen Başkan Akgül, “İmkânlarımız kısıtlı. Buna rağmen vatandaşlarımızı mağdur etmemek için Büyükşehir Belediyemizle birlikte var gücümüzle çalışıyoruz. Arkadaşlarımız sahada büyük fedakârlıklarla çalışıyorlar. Kar kalınlığının iki metreyi geçtiği bölgelerimiz var. Önceliğimiz kapalı yollarımızı açmak ve acil olan hastalarımıza ulaşmak. Çok şükür şimdiye kadar herhangi bir olumsuzluk yaşamadık ”dedi. 

Yetkililer kar yağışının önümüzdeki günlerde de devam edeceğini söyleyerek, vatandaşların dikkatli olmalarını istedi. 

Güncelleme Tarihi: 15 Mart 2022, 12:10
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER