Samsun'da Bu Tarihler Arası Hastaneye Gidenlerin Hepsi...

Samsun’da 23 Mart tarihinde bir çocuk hastanın kızamık olduğu öğrenilmesi üzerine, 23 Mart ile 1 Nisan arasında Gazi Devlet ve Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi’ne giden tüm hastalar tek tek telefon ile arandı. Salgın ciddi boyutlara ulaştı.

Samsun'da Bu Tarihler Arası Hastaneye Gidenlerin Hepsi...

Samsun'da Kızamık virüsü vakası patladı. Samsun Gazi Devlet Hastanesi'nde yaşanan kızamık vakası olayı, sonrası Samsun’da hastanelerde alarm durumuna geçildi.

ALARMA GEÇİLDİ

Samsun’da 23 Mart tarihinde bir çocuk hastanın Gazi Devlet Hastanesi’nde tedavi olduğu anda Kızamık virüsü taşıdığı anlaşılınca hastane personeli alarm durumuna geçti.

HASTANEYE GİDENLER TEK TEK ARANDI

23 Mart tarihinde yaşanan Kızamık vakasının ardından 1 Nisan tarihine kadar hastaneye giden tüm hastalar tek tek telefon ile aranarak, Kızamık virüsünün bulaşıp bulaşmadığı tespiti yapıldı.

DİĞER HASTANELERE SIÇRADI

Samsun Gazi Devlet Hastanesi’nde yaşanan Kızamık vakası, diğer hastanelere de sıçradı. Samsun Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi girişlerinde Kızamık hastası şüphesi taşıyan tüm çocuklar kontrol edilerek hastaneye alındı.

KARANTİNAYA ALINIYOR

Kızamık virüsü taşıyan çocuklar tespit edildiğinde ailesi ile birlikte karantina altına alınıyor. Kızamık virüsü tespit edilen çocuk ve ebeveynleri bir odaya alınarak maske takılarak tarama yapıldığı öne sürüldü.

AİLESİ AŞI YAPTIRMAMIŞ

Samsun’u alarma geçiren Kızamık vakasının, 1 yaşına gelen her çocuğun zorunlu olarak yaptırılması gereken Kızamık aşısının, ailesi tarafından yaptırılmayan bir çocuktan yayıldığı öne sürüldü.

Kaynak: Gerçek Taraf

Güncelleme Tarihi: 11 Nisan 2019, 11:42
YORUM EKLE