Samsun'da 4. bölge teşvik bölgesine alınan ilçeler

Samsun'da 4. bölge teşvik ilçe kapsamına 8 ilçe alındı.

Samsun'da 4. bölge teşvik bölgesine alınan ilçeler

Samsun’un yatırım teşvik sıralamasında 3'üncü bölge olması nedeniyle iç bölgede kalan ilçelerde, yatırımcılar, 4. bölge teşvik alanlarına sanayi ve fabrika açarak yatırımlarını gerçekleştiriyorlardı.

Resmî Gazete Yayınlanan Karara göre;

“2846 sayılı Yatırımlarda Devlet Yardımları Hakkında Kararda Değişiklik Yapılmasına Dair Karar” ile aşağıdaki düzenlemeler yapılmıştır.

Bölgesel teşvik uygulamaları kapsamında, aralarında Samsun’un ilçelerinden Kavak, Havza, Alaçam, Yakakent, Vezirköprü, Salıpazarı, Asarcık ve Ayvacık ilçelerinin de bulunduğu ve listesi kararda yer alan (Ek-7) Türkiye’nin muhtelif yerlerindeki ilçelerde gerçekleştirilecek yatırımlar, ilçenin bulunduğu ilin bir alt bölgesine sağlanan bölgesel desteklerden; söz konusu ilçelerin organize sanayi bölgelerinde veya endüstri bölgelerinde gerçekleştirilecek yatırımlar ise bulunduğu ilin iki alt bölgesine sağlanan bölgesel desteklerden yararlanacaktır.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Nida al
Nida al - 1 ay Önce

Samsun/alacam ilcesinde issizlik orani cok yüksek inşAllah böyle destekler olursa ilcemiz biraz olsun kalkınır emeği gecen herkesten Allah razi olsun.

SIRADAKİ HABER