Samsun'da 21 Mart Pazartesi okullar tatil edildi

Samsun'da yoğun kar ve buzlanma nedeniyle okullar tatil edildi. Eğitim ve öğretime 1 gün ara veren ilçe ve okullar şu şekilde açıklandı.

Samsun'da 21 Mart Pazartesi okullar tatil edildi

İlçe Adı

Alaçam  Kar yağışı ve buzlanma nedeni ile;  21 Mart 2022 Pazartesi günü Ş.Uzman Onbaşı Şükrü Elibol ilkokulu ve Kızlan Ortaokulu  tatil edilmiştir.Ögrencilerin izinli sayilarak uzaktan egitim yapılmasına,   Ayrıca;Yoğunpelit,yoğunpelit sarıgöl,Örenli,Kalukkaraçukur ,Gökçeağaç oymağı ,Bahşioymagi,Güvenli merkez ,   Ortaköy,Kalukdemirci ,Yukarıkoçlu,Köseköy mahallesinden ilköğretim,ortaögretim okullarına ve özel egitim sınıfına 21 Mart 2022 Pazartesi günü taşıma yapılmayacaktır.
Asarcık  İlçemizde yoğun kar yağışı ve buzlanma sebebiyle 21.03.2022 Pazartesi yüz yüze eğitime ara verilmiş olup uzaktan eğitime devam edilecektir.
Atakum
Ayvacık  Ayvacık ilçemizde yoğun kar yağışı ve buzlanma sebebiyle 21.03.2022 Pazartesi günü tüm eğitim kurumlarında bir gün süreyle yüz yüze eğitime ara verilmiş olup uzaktan eğitime devam edilecektir.
Bafra  Bafra İlçe Hıfzısıhha Kurulunca ;

1-)Kolay Anadolu Lisesi, Kolay Ortaokulu ve Neyzen Tevfik İlkokulunda kar yağışı ve buzlanma riski nedeniyle 21 Mart 2022 Pazartesi günü 1 (bir) gün yüz yüze eğitim-öğretime ara verilerek uzaktan eğitim yapılmasına; 

2- Meşelitürkmenler Mahallesi ile Kodaman ve Kadıoğlu Mevkilerinden Başaran Cengiz Baygül Mevki, Akalan Aparı Mevki, Esençay, Esençay Taraklıçukur Mevki, Kabaçukur Mevki , Kapıkaya, Tırlaklar Mevki, Dikencik, Darboğaz Okçular-Alaçam Mevki ve Bengü Mahallesinde gelen ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerinin, halk eğitim merkezi kursiyerlerinin , kişisel gelişim, özel öğretim kursu ve özel rehabilitasyon merkezi öğrencileri ile taşımalı eğitim kapsamında olup olumsuz hava şartları nedeniyle okullarına ulaşamayan öğrencilerin idari izinli sayılmasına karar verilmiştir.
Canik  Canik ilçemizde devam eden  yoğun kar yağışı ve buzlanma  nedeniyle ;
Gökçepınar, Başalan, Gödekli, Düzardıç, Hacınaipli, Tuzaklı, Gölalan, Başkonak ve Demirci ilk-Ortaokul ve İmam Hatip Ortaokulları 21.03.2022 pazartesi günü tatil edilmiştir. Şehir merkezindeki ilk,orta, lise ve Özel Eğitim okullarımıza yüksek mahallelerimizden taşıma  gelen öğrenciler izinli sayılacaktır. Tatil edilen okullarımızda uzaktan eğitim yapılacaktır.
Çarşamba  Çarşamba ilçemizde 21/03/2022(yarın) tarihinde bölgemizde yoğun kar yağışı ve buzlanma beklenmektedir.bu sebeple Gökçeçekmak,Gülören,
Kabaceviz okullarımızın 1 gün süreyle  uzaktan eğitime geçmesine ,orta öğretim /özel eğitim okullarımızda ise Konukluk,Aşağı musalla,Bezirgan,gökçeçakmak,gülören, Karakaya,Köroğlu,Eğridere,Ulupınar,Selimiye, Güldere,gökçeçakmak
Değincek ,Kestanepınar,Çatak,Soğucak,Ordubaşı Güzergahından taşınan öğrencilerin 1 günb izinli sayılarak taşıma yapılmamasına karar verilmiştir.
Havza  İlçemizde devam eden kar yağışı ve buzlanma nedeniyle tüm köy okullarımızda, Muzaffer Tahmaz İş Eğitim ve Uygulama okulunda, Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezlerinde, Resmi Özel Eğitim sınıflarında 21.03.2022 Pazartesi günü Yüzyüze Eğitime ara verilmiştir. Uzaktan eğitim yapılacaktır. Ayrıca Şehir merkezine köylerden taşımalı sistemle gelen tüm kademe öğrenciler izinli sayılacaktır.
İlkadım
Kavak  Kavak ilçemizde yoğun kar yağışı ve buzlanma nedeniyle Akbelen Ortaokulu Emirli ilk ortaokulu Çakallı ilk ortaokulu Mahmutbeyli ilkokulunda ve özel eğitim ve rehabilitasyon merkezinde  21.03.2022  pazartesi  günü eğitim öğretime birgün ara verilmiştir.İlçe merkezine  taşımalı gelen öğrencilerimiz izinli sayılacaktır
Ladik  İlçemizde devam eden yoğun kar yağışı nedeniyle meteorolojik veriler, sağlık ve ulaşım şartlarının birlikte değerlendirilmesi sonucunda İlçe Hıfzıssıhha kararı doğrultusunda tüm eğitim kurumlarımızda 21 Mart 2022 pazartesi günü 1 gün süreyle yüz yüze eğitime ara verilmiştir.
Ondokuzmayıs

 19 Mayıs i?çesinde yüksek kesimlerde devam eden yoğun kar yağışı nedeniyle Kösedik İlk/Ortaokulu ve Kuşkayası İlk/Ortaokulu ve Karagöl Şehit Arif Çetin İlk/Ortaokulunda 21 Mart 2022 pazartesi günü 1(bir) gün sureyle eğitim öğretime ara verilerek uzaktan eğitime devam edilmesi, ayrıca Kösedik, Aydınpınar,  Ormancık, Yeşilyurt, Cerekli, Fındıklı, Kertme, Elmaçukuru Çalmasak, Düzköy,Karagöl,Çiftlik Mahallelerimizden gelen taşımalı öğrencilerin 21 mart 2022 tarihinde 1(bir) gün sureyle izinli sayılmaları, yukarıda sayılanların dışında kalan okullarımızda eğitim öğretime devam edilmesi

Salıpazarı

 Tahnal ve Konakören İlk/Ortaokulumuz ile Cevizli ve Kırgıl İlkokulumuzun yoğun kar yağışı ve buzlanmadan dolayı tamamında 21/03/2022 Pazartesi günü bir gün(1) süre ile ara verilmesi, taşıma merkezli diğer okullarımıza olumsuz hava şartlarından dolayı ulaşamayan öğrencilerimizin izinli sayılması kararı alınmıştır.

Tekkeköy

 İlçemizde devam eden yoğun kar yağışı ve buzlanma nedeniyle; 21 Mart 2022 Pazartesi günü özel eğitim, ilkokul, ortaokul ve liselere taşıma ile gelen öğrenciler izinli sayılarak uzaktan eğitime devam edecekler. Ayrıca Yaylageriş, Güzelyurt, Sarıyurt Ali Osman Gür ve Yağbasan İlkokulu ve Ortaokulu tamamen tatil edilerek bu okullarda öğrenm gören öğrenciler izinli sayılarak uzaktan eğitim devam edecekler.

Terme  Terme ilçemizde  kar yağışı ve buzlanma nedeniyle Ambartepe ilk /ortaokulu,Oğuzlu İlkokulu ve Şeyhli Ortaokulunda21 Mart 2022 Pazartesi günü bir gün süreyle yüz yüze eğitime ara verilerek uzaktan eğitim yapılmasına karar verilmiştir.Bu bölgeler ile Kazımkarabekirpaşa , Kocaman başı ,kesikkaya,Erenköy,Yüksekyayla Mahalleleri ve kar ile buzlanma nedeniyle riskli veya ulaşım imkanı olmayan güzergahlardan İlk/Ortaokul/Lise/Özel Eğitim ve dengi okullara  gelemeyen tüm taşımalı  öğrencilerimiz izinli sayılmıştır.Kapanan okullarda uzaktan eğitim yapılacaktır.
Vezirköprü       İlçemizdeki olumsuz hava koşulları ve meteorolojiden alınan bilgiler birlikte değerlendirildiğinde, yoğun kar yağışı ve buzlanma beklendiğinden 21.03.2022 Pazartesi günü İlçe merkezi dışında kalan mahallelerimizdeki (köyler) okullarımızda, bir gün süre ile yüzyüze eğitime ara verilerek uzaktan eğitim kararı alınmıştır. 
 İlçe merkezindeki okullarımıza kırsal mahallelerimizden(köyler) taşımalı sistemle gelen öğrencilerimiz izinli sayılacaklardır.
Yakakent          Yakakent ilçemizde yoğun kar yağışı nedeniyle 21 Mart 2022 pazartesi günü Karaaba İlk ve Ortaokulumuzda yüz yüze eğitime bir gün süreyle ara verilmesine, ayrıca taşıma ile gelen tüm öğrencilerimizin izinli sayılmasına karar verilmiştir.

Güncelleme Tarihi: 20 Mart 2022, 21:18
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER