Samsun Büyükşehir Belediyesi’nde işe sokmak için 200 Bin lira para isteyen müteahhit kim?

Samsun Büyükşehir Belediyesi’nde daire başkanlığı görevinde işe girmek için kendisinden 200 Bin lira para istendiğini iddia eden Miraç Morçöl, ses kayıtlarının olduğunu da söyledi.

Samsun Büyükşehir Belediyesi’nde işe sokmak için 200 Bin lira para isteyen müteahhit kim?

PARAYI VER BELEDİYEDE İŞE GİR
Bizim Samsun isimli internet gazetesi üzerinden yapılan bir canlı yayında sunucu Miraç Morçöl, Samsun Büyükşehir Belediyesi’ne girebilmek için kendisinden para istendiğini söyledi.

İSTEDİĞİN DAİRE BAŞKANI SEN OL
Samsun Büyükşehir Belediyesi’nde daire başkanı olarak işe başlamak için kendisinden 200 Bin lira para istendiği belirten Morçöl, “Parayı verdiğim takdirde, istediğin daire başkanı olarak göreve başlayacağımı söyledi” dedi.

PARAYI İSTEYEN KİM?
Morçöl canlı yayında paranın kim tarafından istendiğini belirtmezken, daha önce AK Parti’de siyaset yapan bir kişi tarafından talep edildiği öğrenildi.

İŞTE MORÇÖL’ÜN AÇIKLAMALARIDAHA ÖNCEDEN TANIŞMIYORMUŞ
"Bizim bir kardeşimiz var hangi partiye mensup olduğunu söylemeyeceğim. Bu arkadaşımız Samsunda ki bürokratlarla diyalogları çok iyi olan biri. Bu arkadaşımız ile hasbel kader tanıştık. Fazla bir dostluğumuz yok. Elektrik aldığım biriside değil kendisi.

BAŞKANIN DÜŞÜNCESİ YOKMUŞ
Bir ortamda konuşurken, bir iş mevzusu oldu. Kendisine bir arkadaşımız var bürokrat bir arkadaşımız buna bir belediyede bir üst görev verilse nasıl olur dedik. Daha sonra kendisi Mustafa Demir ile görüştüğünü başkanın şuan için düşüncesi olmadığını bize söyledi.


BENDEN 200 BİN LİRA İSTEDİ
"Bir gün ben havaalanına gitmiştim bir yolcumuzu göndermek için. Bu olay geçen yıl oldu eski bir olay değil. Telefonum çaldı baktım o arkadaş arıyor beni. Dedi ki neredesin, bende havaalanında olduğumu yolcumu yolcu ediyorum dedim. Dedi ki bana direkt 200 bin liran var mı dedi. Ben de ne dedim. 200 bin liran var mı diye tekrar sordu, bende yok dedim. Hayrola dedim.

İSTEDİĞİN İŞİ AYARLARIM
Hani sen belediyede böyle böyle bir iş demiştin ya dedi. İstediğin belediyede istediğin müdürlük, istediğin daire başkanlığı 200 bin TL karşılığında hazır dedi. Şok oldum. 200 bin lirayı bana vereceksin istediğin yerde müdürlük seçeceksin dedi ben bu parayı bağlantı kuran arkadaşa vereceğim dedi. Bende 200 bin lira büyük para dedim. Bende espri ile maaşından kessinler dedim. O da hayır parayı peşin istiyorlar dedi.

SES KAYDINI MUSTAFA BAŞKANA DİNLETTİM
Benim telefonum ses kaydı yapıyordu bu ses kaydını da yaptı. Ben Atakum AK Parti kurucu üyesiyim. Partiye zarar verir düşüncesi ile bunu Mustafa Demir'e bu ses kaydını dinletmek istedim. Kendisinden randevu aldım bana gel bakalım dedi. Makamına gittim ve bu ses kaydını dinlettim. Başkan burada benim de adım geçiyor dedi. Başkan özel kalem müdürünü çağırdı bunu derhal savcılığa verelim dedim. bende o aşamada savcılığa verilmesini partiye zarar vereceği düşüncesi ile istemedim.

KİMSE CİDDİYE ALMADI
Fakat gördüm ki ne tınlayan var. Bazı şeylerin açıklanması gerekiyor. Bu konuyu bir toplantıda İl Başkanı Ersan Aksu'ya toplantıdan sonra kendisi ile görüşmek istediğimi söyledim. Makamına geçtik bir saat sohbetten sonra koluna girdim böyle böyle bir olay var dedim. Bunu bana dinletir misin dedi. Dinleteceğimi söyledim. Ama beni hiç aramadılar.

SAVCIYA VERMEYE HAZIRIM
Büyükşehir Başkanım ve AK Parti İl Başkanıma soruyorum. Lütfen bu konunun ehemmiyeti nedir bu işin arkasında kimler var. Gerçekten 200 bin lira para karşılığı belediyeye üst kademelerde amir olarak alım yapılıyor mu? Bu para kime gidiyor. 200 bin lira param olsaydı o parayı arkadaşa verir o işinde arkasından giderdim. Bu ses kaydını savcılarımıza polislerimize vermeye hazırım"

İFLAS EDEN BİR MÜTEAHHİT
Akasyam Haber’in iddialarına göre Morçöl’den para isteyen kişinin iflas etmiş bir müteahhit olduğu öne sürüldü.

MUSTAFA DEMİR AÇIKLAMA YAPTI
Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mustafa Demir, gerekli soruşturmanın yapılacağını belirtirken, yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi;
20.12.2020 tarihinde bir internet sitesi üzerinden canlı yayın yapan Miraç Morçöl adlı kişi, tanıdığı bir kişiyi belediyemizde istediği daire başkanlığı ve müdürlük görevine getireceği teminatı ile ismini veremediği bir şahıs tarafından kendisinden 200.000,00 TL para istendiğine dair haber yapmıştır. Haberde yer alan kişi ve açıklamalar ile Belediyemizin hiçbir ilgisi bulunmamaktadır. Miraç Morçöl gibi, kendisinden para isteyen kişi de belediyemiz çalışanı değildir. Böyle bir olayın Belediyemizde gerçekleşmesi asla mümkün değildir. Bununla birlikte söz konusu iddialar ile ilgili olarak gerekli araştırmanın yapılması olaya karışan kişiler hakkında gerekli soruşturmanın yapılarak haklarında yasal işlemler başlatılması için bugün itibariyle Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulunulmuştur.

Kaynaklar: SamsunKentHbaer.com – Akasyam.com

Güncelleme Tarihi: 22 Aralık 2020, 14:42
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER