Samsun Büyükşehir Belediyesi, toplu taşıma denetiminde para cezası uyguladı

Koronavirüs nedeniyle Samsun kent genelinde toplu taşıma araçlarında haddinden fazla yolcu taşıyan araçlara önce uyarı sonra para cezaları uygulanmaya başladı. Samsun Büyükşehir Belediyesi ekipleri, bugün dolmuş ve minibüs gibi araçlar için denetim yaptı. Kurallara uymayan sürücülere ceza kesti. Haftalardır, belediyeye ait tramvaylarda haddini aşan yolcu sayısı ile seyahat eden vatandaşlar balık istifi gibi taşındı. Belediye yetkilileri bu konuda duyarsız kalmaya devam ediyor.

Samsun Büyükşehir Belediyesi, toplu taşıma denetiminde para cezası uyguladı

Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından kent içi toplu taşıma araçlarında yapılan denetimler kapsamında ilk 6 ayda kural ihlali yapan 630 toplu ulaşım araç sahibine idari yaptırım uygulandı.

Samsun Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Daire Başkanlığı Denetleme Şube Müdürlüğü ve İl Emniyet Müdürlüğü tarafından şehrin çeşitli noktalarında yılın ilk 6 ayında toplu ulaşım araçları denetlendi.

Zabıta ekipleri ve trafik polisleri tarafından yapılan denetimler kapsamında 5 araç trafikten men edilirken, servis güzergahı dışında faaliyet gösteren ve güzergah izin belgesi olmayan C plakalı okul servislerine, korsan taşımacılık yapan araçlara ve araç muayene sürelerini iki defa geçiren taşıtlara yaptırım uygulandı. 2020 yılının ilk 6 ayında yapılan uygulamalar kapsamında toplamda 6 bin 120 araçta denetim gerçekleştirilirken kurallara uymayan 630 araç sürücüsüne ve koronavirüs tedbirleri kapsamında sosyal mesafe, maskesiz yolcu taşımaktan da 7 toplu ulaşım aracı sahibine idari yaptırım uygulandı. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

DMCA.com Protection Status